У прикордонному управлінні ФСБ Росії в окупованому Криму стверджують, що затримані 15 липня українці нібито перебували "в федеральному і міждержавному розшуку" .
"За словами російських силовиків, одного із затриманих "підозрюють у вбивстві", яке він нібито скоїв в окупованому Криму, а другого шукають органи правопорядку Молдови "за управління транспортним засобом в стані сильного алкогольного сп'яніння", - йдеться у повідомленні.
Водночас називати імена та прізвища затриманих у ФСБ Росії відмовляються, коментарів російської спецслужби також немає.
Це суттєво ускладнює роботу Державної прикордонної служби України, оскільки персональні дані українців, затриманих на адмінкордоні з анексованим півостровом, у ФСБ не називають, а контактів з окупантами прикордонники не підтримують.
Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".
Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".