ФСБ РФ схиляє полонених українських моряків до укладення досудової угоди - адвокат

Поділитися
ФСБ РФ схиляє полонених українських моряків до укладення досудової угоди - адвокат Адвокати українців оскаржать незаконні дії російських силовиків © РИА Новости
З громадянами України "працюють" співробітники спецслужби, слідчі та співкамерники.

Незаконно утримуваним в московському СІЗО українським морякам пропонують укласти досудову угоду про "визнання провини", повідомив агентству "Інтерфакс" адвокат Микола Полозов.

"Ми знаємо, що це співробітники ФСБ, і зазначу, що це не поодинокий якийсь випадок, зараз нам вже відомо про сім таких випадків. Моряки розповідають своїм адвокатам, що до них приходять три людини та пропонують укласти досудову угоду, при цьому нікого із захисників слідчі не запрошують для участі в допиті, називаючи це бесідою", - пояснює він.

І додає, що до таких "бесід" залучаються навіть співкамерники моряків, які розповідають їм про нібито користь такої угоди. Однак українці від пропозицій російських слідчих відмовляються, наполягаючи на тому, що є військовополоненими.

"Я вважаю, що такі дії з боку слідства абсолютно незаконні та порушують права наших підзахисних на захист. Слідство намагається скористатися незнанням іноземними громадянами російського законодавства, щоб полегшити собі роботу, адже, якщо вони визнають провину, то й розслідувати вже буде нічого", - додає Полозов.

Адвокати оскаржать дії слідчих, а також звернуться до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Згодом українських моряків вивезли до Москви, наразі більшість з них тримають у СІЗО "Лефортове". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі