Фігурант розслідування "Схем" звільнився з ГПУ й отримав посаду в НАЗК

Поділитися
Фігурант розслідування Екс-прокурор Амплеєв з прочерками в декларації тепер професійно бореться із корупцією © Радіо Свобода
Екс-прокурор, спосіб життя якого викликав питання у журналістів і Луценка, тепер сам контролює відповідність способу життя чиновників їхнім офіційним доходам.

Колишній співробітник Генеральної прокуратури Олександр Амплеєв, який минулого року став фігурантом журналістського розслідування проекту "Схеми", звільнився з ГПУ і тепер займає посаду в Національному агентстві зі запобіганню корупції.

У квітні 2017 року екс-прокурора призначили на посаду головного спеціаліста сектору запобігання та виявлення корупції в НАЗК апарату Нацагентства. У липні його перевели на посаду головного спеціаліста першого відділу Департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя, де він працює зараз.

Інформацію про кар'єру Ампле'ва журналістам вдалося дізнатися, відправивши запит до НАЗК, передає "Радіо Свобода".

Під час роботи в ГПУ в 2016 році Амплеев користувався автомобілем Toyota Camry і жив в особняку під Києвом. При цьому в е-декларації прокурора не були вказані ні автомобілі, ні нерухомість.

"Схеми" з'ясували, що будинок в передмісті з 2007 року належить дружині Амплеєва, яку прокурор також не згадав у декларації в розділі "сім'я". Журналістам він пояснив, що спочатку розлучився з дружиною, а потім повторно уклав з нею шлюб.

Власником автомобіля Toyota Camry виявилася 92-річна бабуся прокурора, яка проживає в Жашкові.

Після публікації журналістського розслідування генпрокурор Юрій Луценко пообіцяв провести спецперевірку щодо Амплеєва, не виключивши звільнення співробітника за її результатами.

Нагадаємо,14 листопада директор департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила керівництво агентства у фальсифікації результатів перевірки е-декларацій чиновників і депутатів, зокрема, за вказівками з Адміністрації президента. Вона також повідомила про те, що передала відповідні матеріали до НАБУ.

На підставі отриманих матеріалів НАБУ розпочало розслідування за фактом отримання посадовими особами НАЗК неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, поєднаного з вимаганням. Попередня правова кваліфікація - 4 ч. ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.

Однак генпрокурор Юрій Луценко забра цю справу в НАБУ та доручив розслідування СБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі