Згідно з оцінками Уповноваженого президента з прав дитини Миколи Кулеби евакуації з "гарячих точок" підлягає близько 4 тисяч дітей. З Дебальцеве з прилеглими населеними пунктами необхідно вивезти - не більше 1000 дітей, Красногорівки - не більше 300 дітей, Мар'їнки - близько 200 дітей, Авдіївки - не більше 600 дітей, Майорських - не більше 200 дітей, Вуглегірська - не більше 150 дітей, Станиці Луганській - близько 1000 дітей та Кримського - від 10 до 20 дітей.
"Я нещодавно повернувся зі Станиці Луганської. Ситуація критична. Діти з батьками живуть у підвалах, але не виїжджають. По-перше - нікому не довіряють. На жаль, дуже слабо ведеться роз'яснювальна робота серед людей. Друге - бояться мародерів. Третє - і саме головне - люди не мають чіткої інформації куди їхати, де будуть їхні діти, наскільки вони будуть захищені", - заявив Кулеба на брифінгу у вівторок в Києві.
За словами дитячого омбудсмена, примусово вивозити дітей не дозволяє українське законодавство. "Багато запитують стосовно того, чому ми примусово не вивозимо дітей. Відповідаю: перше - непристосованість законодавства до сьогоднішніх умов. Друге - батьки є законними представниками дітей і відповідають за життя і здоровя дітей. Тому ефективним механізмом евакуації дітей сьогодні може бути проведення розяснювальної роботи", - зазначив Кулеба.
У зв'язку з цим, як зазначає Уповноважений президента, необхідно розробити механізм евакуації дітей у разі настання екстреної ситуації без згоди батьків. "Таким чином, з сьогоднішньої ситуації я бачу такий вихід: донести до свідомості батьків про необхідність негайної евакуації; чітко показати батькам - куди і з ким поїде їхня дитина", - підсумував омбудсмен.
Раніше Уповноважений президента з прав дитини Миколи Кулеба повідомив, що за час конфлікту в Донбасі загинули 60 дітей. На окупованих території України залишається ще 500 тисяч дітей.