Електронні рецепти: що треба знати

Поділитися
Електронні рецепти: що треба знати © freepik/aleksandarlittlewolf
Українці часто стикаються с певними труднощами під час їх використання.

З 1 квітня 2023 року в Україні всі ліки, що раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде отримати за е-рецептом. Але під час дії воєнного стану він буде впроваджуватися поступово.

В Міністерстві охорони здоров'я відповіли на найпоширеніші питання про е-рецепти від пацієнтів.

Що робити, якщо не отримав смс-повідомлення з номером рецепта та кодом його погашення

Таке може статися з кількох причин. Наприклад, якщо за реєстрації в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) ви вказали неправильний номер телефону або ж з часом змінили його. У такому випадку необхідно змінити й метод аутентифікації в ЕСОЗ. Це можна зробити, подавши відповідну заявку через онлайн-форму на сайті НСЗУ.

Інша причина – якщо за реєстрації ви обрали офлайн-метод аутентифікації (тобто через документи). У такому випадку лікар має надрукувати вам інформаційну пам’ятку до рецепта, яка містить номер рецепта та код його погашення. За бажанням ви завжди можете змінити метод аутентифікації, щоби смс-повідомлення від ЕСОЗ (зокрема, і про рецепти) надходили на ваш телефон.

У будь-якому разі у разі виникнення затримки, лікар може відправити вам повідомлення повторно.

В якій аптеці можна придбати ліки за е-рецептом

Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки за е-рецептом, можна на спеціальній аналітичній панелі (дашборді):

  • Для цього відкрийте дашборд «Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом».
  • Оберіть область, тип та назву населеного пункту, в якому ви проживаєте.
  • Оберіть назву програми відповідно до групи ліків, на які ви отримали рецепт: «Наркотичні (психотропні) ліки», «Антибактеріальні лікарські засоби» чи загалом «Усі рецептурні» – так вам стане доступним перелік аптек, які мають необхідну ліцензію.
  • Після цього на дашборді з’явиться карта з позначками доступних аптек, а також перелік адрес аптек, які відпускають ліки за е-рецептом. Оберіть аптеку, яка буде найбільш зручною для вас.

Як саме отримати електронний рецепт на ліки дистанційно

У порівнянні з паперовим, е-рецепт все ж набагато зручніший, адже спрощує процес повторних призначень і дає можливість зробити це дистанційно. Зверніть увагу, що така можливість доступна у разі лікування хронічних захворювань, тривалого лікування або, наприклад, у випадку рецидивних захворювань.  Детальний алгоритм, як отримати рецепт на ліки дистанційно, можна знайти в роз’ясненні МОЗ.

Перелік рецептурних ліків, як і правила їх відпуску в аптеці, не змінилися. При цьому для того, щоб перехід у цифровий формат був поступовим, пацієнт сам обирає, який тип рецепта для нього зручніший – паперовий чи електронний. Як і раніше діють виключення для регіонів, де йдуть бойові дії, а також на придбання ліків волонтерами для потреб медичного фронту без рецепта лікаря.

Через війну багато українців змушені були змінити місце проживання. Нагадаємо, як внутрішньо переміщені особи можуть отримати електронний рецепт на ліки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі