Екстрадовану із Чорногорії підозрювану у "справі Онищенко" Мусієнко відправили під домашній арешт

Поділитися
Екстрадовану із Чорногорії підозрювану у © Прокуратура Одеської області / Facebook
Жінка перебуватиме під арештом лише вночі.

Екстрадовану із Чорногорії підозрювану у "газовій справі" Ірину Мусієнко арештували та рішенням суду обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби. При цьому прокуратура вимагала цілодобового домашнього арешту, повідомляє "Судовий репортер" з посиланням на ухвалу суду від 18 жовтня.

Підозрювана та її адвокат проти задоволення клопотання в цілому не заперечували, просили врахувати, що вона повністю визнає свою вину, дає викривальні показання, співпрацює зі слідством, хоче укласти угоду про визнання винуватості.

Адвокат обвинувачуваної на судовому засідання заявив, що його клієнтка не має намірів переховуватися, адже під час її перебування в Чорногорії фактично 8 місяців була позбавлена свободи, але після закінчення арешту нікуди не втекла, хоча мала таку можливість. Також суд просили врахувати стан здоров'я жінки, необхідність лікування, працевлаштування та надання допомоги своїй розлученій доньці у вихованні малолітньої дитини.

В результаті суд призначив домашній арешт з 22 год. до 6 год. наступної доби.

Нагадаємо, що підозру Ірині Мусієнко повідомили 13 серпня 2016 року за ч.1 ст.255, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191, ч.4 ст.28, ч.2 ст.205, ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 КК України. Того ж дня її оголосили у розшуку.

Ірина Мусієнко була затримана в аеропорту Подгоріца Чорногоріїорієнтуванні Департаменту Інтерполу та Європолу 7 квітня 2017 року. Її підозрюють в участі у так званій "газовій схемі" депутата Онищенко, зокрема у вчиненні кримінальних правопорушень.

Як повідомлялося, 27 липня в НАБУ відзвітували про завершення досудового розслідування справи про розкрадання коштів "Укргазвидобування". Основним підозрюваним у "газовій справі" є народний депутат-утікач Олександр Онищенко.

За даними слідства, Онищенко є засновником і керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд гривень від реалізації природного газу. Внаслідок таких дій "Укргазвидобуванню" (100% акцій належать "Нафтогазу") було нанесено збитки на суму понад 740 млн гривень.

Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Серед них - двоє близьких людей, які виконували роль організаторів, решта - працівники "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній.

Восьмеро підозрюваних визнали свою провину й уклали угоди зі слідством. Розслідування ролі ще 12 осіб також завершено: обвинувальні акти щодо них скеровані до суду. Семеро підозрюваних, у тому числі й Онищенко, перебувають у розшуку.

Розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із "Укргазвидобуванням", почалося в грудні 2015 року. У липні 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. На момент голосування він уже втік за кордон. Наразі депутат перебуває в національному розшуку.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі