Згідно з процедурою екстрадиції Чорногорія передала в Україну Ірину Мусієнко, яку підозрюють в участі в так званій "газовій схемі" депутата Олександра Онищенка. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на Генеральну прокуратуру.
"Завершена процедура екстрадиції з Чорногорії в Україну громадянки України, яка розшукувалась Національним антикорупційним бюро України за вчинення у складі злочинної організації фіктивного підприємництва та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом на загальну суму понад 1,6 млрд гривень", - заявили в ГПУ.
За словами прес-секретаря генпрокурора Лариси Сарган, мова йде про Ірину Мусієнко, яку в квітні 2017 затримали в Чорногорії. Рішення про видачу Мусієнко України прийняли лише у вересні 2018 і було утверждене ГПУ, НАБУ і Міністерством юстиції Чорногорії.
"18 жовтня 2018 вказана громадянка прийнята українськими правоохоронцями і передана детективам Національного антикорупційного бюро України", - додали у відомстві.
Ірина Мусієнко була затримана в аеропорту Подгоріца Чорногорії орієнтуванні Департаменту Інтерполу та Європолу 7 квітня 2017 року. Її підозрюють в участі у так званій "газовій схемі" депутата Онищенко, зокрема у вчиненні кримінальних правопорушень.
Як повідомлялося, 27 липня в НАБУ відзвітували про завершення досудового розслідування справи про розкрадання коштів "Укргазвидобування". Основним підозрюваним у "газовій справі" є народний депутат-утікач Олександр Онищенко.
За даними слідства, Онищенко є засновником і керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд гривень від реалізації природного газу. Внаслідок таких дій "Укргазвидобуванню" (100% акцій належать "Нафтогазу") було нанесено збитки на суму понад 740 млн гривень.
Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Серед них - двоє близьких людей, які виконували роль організаторів, решта - працівники "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній.
Восьмеро підозрюваних визнали свою провину й уклали угоди зі слідством. Розслідування ролі ще 12 осіб також завершено: обвинувальні акти щодо них скеровані до суду. Семеро підозрюваних, у тому числі й Онищенко, перебувають у розшуку.
Розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із "Укргазвидобуванням", почалося в грудні 2015 року. У липні 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. На момент голосування він уже втік за кордон. Наразі депутат перебуває в національному розшуку.