Експертка називає проблеми та виклики українських науковців

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експертка називає проблеми та виклики українських науковців
Існує загальна недовіра до всіх науковців з України.

Величезною проблемою вітчизняних науковців є загальна недовіра до всіх науковців з України, до того ж не лише від представників дуже розвинених країн, зазначає старший науковий співробітник Інституту математики НАН України Ірина Єгорченко.

«Тут є кілька моментів. По-перше, нас елементарно мало знають як науковців. По-друге, українців, практично, немає на справжніх міжнародних конференціях, нам, практично, заборонено проводити їх в Україні, ми не можемо просто поїхати прочитати доповідь на семінарі за кордоном», - пише вона для ZN.UA.

На науку в Україні традиційно бракує грошей, і навіть вимагати цих коштів — сенсу немає, наголошує авторка. З нашою організацією науки їх усе одно використають лише начальство та наближені до начальства, котрі тільки ганьбитимуть країну...

«По-третє, що про нас пишуть у міжнародних медіа? Дуже рідко — про реальні досягнення і часто — про фірми з написання навчальних робіт для закордонних студентів, академічну недоброчесність, вікову структуру наукової системи, корупцію...»,  - додає авторка.

Крім цього, є вал слабких праць українських науковців, опублікованих у третьосортних платних журналах, та тих, які надсилаються до більш якісних видань, але відхиляються оптом, без розгляду. Тож редакції шанованих видань запевняють самі себе, що й надалі статтям із цієї країни довіряти не варто.

«Карантинні обмеження та недовіра до української статистики й системи громадського здоров'я створять обмеження для поїздок науковців навіть за наявності коштів, а програми розширення різноманітності авторів наукових статей у провідних журналах призведуть до подальшого зниження шансів українських вчених на публікацію: ми муситимемо конкурувати за меншу кількість публікаційних слотів, бо ми не дуже різноманітні», - підсумовує Єгорченко.

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Чи можна оцінювати науковців за кількістю публікацій у журналах, які індексуються в міжнародних наукометричних базах? Як сприймають українських науковців у редакціях закордонних видань? Про це та інше читайте у статті Ірини Єгорченко «Не плетіть солом’яних літачків».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі