"Стосовно 20 військовополонених українських моряків проведено комісійну комплексну амбулаторну психолого-психіатричну судову експертизу... Всупереч запереченням захисту, експертизу все ж було призначено слідством і проведено", - пише Полозов на своїй сторінці в Facebook.
Російські слідчі відмовили адвокатам українських моряків у задоволенні клопотань щодо присутності при проведенні експертиз. Тим самим позбавивши їх можливості надавати юридичну допомогу своїм підзахисним. Адвокати мають намір оскаржити рішення слідчих.
"Судові засідання щодо розгляду клопотання слідства про продовження строків тримання під вартою стосовно військовополонених українських моряків відбудуться наступного тижня. Точні дати Лефортовським районним судом Москви поки не призначені. Орієнтовно 16-17 квітня", - додає він.
Нагадаємо, Слідче управління ФСБ Росії на порушення третьої Женевської конвенції призначило психолого-психіатричні експертизи всім військовополоненим українським морякам. У посольстві США в Україні нагадали Кремлю про незаконністьпроведення психіатричних експертиз військовополоненим українцям. І закликали до їх негайного звільнення.
Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Українських моряків вивезли до Москви, у СІЗО "Лефортове". Поранених після лікування у лікарні "Матроської тиші" також перевели до "Лефортового".
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".
Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".