Експерт: Є надія, що перепис раунду 2030 року Україна зможе провести з реєстрами

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт: Є надія, що перепис раунду 2030 року Україна зможе провести з реєстрами © eveningkiev.com
Україна не зможе обійтися без традиційної перепису.

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова в інтерв'ю для Алли Котляр повідомила, що є надія на те, що перепис раунду 2030 року Україна зможе провести з реєстрами.

"На даний момент без традиційного перепису обійтися не можна. Проведений електронний хороший для оцінки внутрішньої міграції. Принаймні, це найкращий інструмент з усього, що ми могли собі уявити. Внутрішня міграція - проблема складніша за зовнішню міграцію. Останню ми хоча б розуміємо як можна ловити (не хочу сказати, що ловимо). А з внутрішньою - взагалі катастрофа", - повідомила Лібанова.

За її словами, в цивілізованих країнах перепис робиться через реєстрацію картки соціального страхування.

"Тобто якщо, грубо кажучи, ви прописані в Білій Церкві, там зареєстрована ваша картка соціального страхування. І якщо ви переїжджаєте до Києва, ви зобов'язані її перереєструвати, інакше, при настанні страхового випадку ви не отримаєте компенсацію. У людини є мотивація. Що ми можемо запропонувати людям? Нічого", - підкреслила директор Інституту демографії та соціальних досліджень.

Вона зазначила, що Україна також може отримати підтримку міжнародного співтовариства.

"Це ненормально, коли одна з найбільших країн Європи не знає, скільки в ній живе населення. А ми ж наразі перебуваємо саме в такому стані. Ось ці переписи раз на 10 років ООН придумала не випадково. Інформації з поточного обліку вистачає приблизно на 10 років. Потім неминуче нагромаджуються помилки. І раз на 10 років дані навіть хороших реєстрів звіряють із переписом. А з приводу тієї інформації, якої немає в реєстрах, - просто ставлять додаткові запитання. Але проблема в тому, що вибіркові обстеження можна провести грамотно лише в тому разі, коли є інформація про генеральну сукупність. За відсутності такої інформації будь-яке вибіркове обстеження сумнівне", - сказала Лібанова.

Повідомляється також, що є проблема підрахунку чисельності населення на контрольованих територіях.

"Зараз над цим працюємо, залучивши до роботи Світовий банк і Фонд народонаселення. Ми запрошуємо масу міжнародних консультантів, які практично проводили такі переписи в Афганістані, Конго, Колумбії тощо, там, де йдуть воєнні дії й куди неможливо нормально зайти переписувачу. Ось там - тільки непрямі оцінки", - резюмувала експерт.

Читайте також: Експерт розповіла, як підраховували чисельність дитячого населення під час пробного перепису Дубілета

Детальніше про результати пробного перепису, проведеного в кінці грудня 2019-го, а також про те, як убезпечити майбутній перепис сумнівів в її результатах, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з директором Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Еллою Лібановою "Елла Лібанова: "Те, що провів Дубілет, - це просто не перепис" для "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі