В Україні тестують препарат, створений на основі плазми людей, які перехворіли ковідом. Саме його застосовують у разі лікування пацієнтів з тяжкою формою хвороби. Це реконвалесцентна плазма, тобто плазма людей, що виробили антитіла, заявив президент компанії "Біофарма" в інтерв'ю Аллі Котляр.
Як це все працює? У плазмоцентрах компанії "Біофарма", в Сумах, Черкасах, Харкові, Дніпрі та Києві, є автоматичне обладнання, аналізатори "Roshe", яке робить ІФА- і ПЛР-аналізи на основні інфекції: сифіліс, гепатит В і С, ВІЛ та антитіла до ковіду. Компанія вже протестувала 32 тисячі чоловік, зібравши 350 літрів плазми людей, які перехворіли на коронавірус, уточнив Костянтин Єфименко.
Для повноцінних клінічних досліджень необхідно не менше 300 літрів і в компанії вже в цьому місяці готові до них приступити.
Українці більше бояться не коронавируса, а його економічних наслідків - соцопитування
За словами Єфименка, на початку травня відбулася важлива об'єднання міжнародних корпорацій, які спеціалізуються на виробництві препаратів з плазми крові. "Біофмарма" стала членом міжнародного альянсу, до якого входять відомі і авторитетні CSL Behring, Takeda, Octapharma, Biotest, BPL, LFB, Sanquin, GreenCros і ADMA Biologics. Всі учасники альянсу безкоштовно отримують напрацювання, матеріали, ноу-хау та клінічні дослідження в тому числі. Під егідою МОЗ і Червоного Хреста, робота, на яку виділено близько 1 млрд доларів, ведеться над двома експериментальними препаратами, отриманими з крові перехворілих ковідом пацієнтів - реконвалесцентній плазмі і гіперімунні імунноглобуліну, які містять антитіла до ковід.
Альянс зібрав 30 тисяч літрів реконвалесцентної плазми і винайшов препарат, який починають тестувати в 60 клінічних лікарнях в 20 країнах світу на 500 пацієнтах. "Біофарма", а значить і Україна, отримають результати цього дослідження.
"Проаналізувавши і показавши, що обидва продукти однакові, ми зможемо зареєструвати препарат", заявив Костянтин Єфименко, а значить, не потрібно буде витрачати час на проведення клінічних досліджень.
Вже сьогодні можна сказати, що ефективність гіперімунного імуноглобуліну на плазмі перехворілих ковід вище ефективності звичайного імуноглобуліну.
Результат альянсу буде вже через 2-3 місяці. За словами Єфименко, піде ще два місяці на остаточну підготовку препарату "Біофарма" на основі плазми перехворілих ковід. За попередніми оцінками, вартість дози препарату на основі реконвалесцентної плазми складе 8 тисяч гривень.
Препарат, зрозуміло, не може бути основним, але коли після клінічних досліджень він буде включений в протокол, тоді стане основним.
При цьому, за твердження президента компанії "Біофарма" з 300 літрів вже зібраної плазми можна виготовити всього 50 порцій препарату. Таким чином, для лікування однієї людини з важкою формою ковід, потрібно п'ять донорів, не менше.
Про ефект "Біовіт"; про ризики при переливанні плазми крові; про проблеми з концентрацією необхідного обсягу матеріалу від перехворілих ковідом і про те, як компанія буде з цим справлятися, і в чому їй можуть допомогти держава і громадяни, - в інтерв'ю редактора розділу «Соціум» ZN.UA з президентом "Біофарма" Костянтином Єфименко "Навіть застосування стандартного імуноглобуліну, без специфічних до ковіду антитіл, збільшує шанси на одужання у рази".