Експерт пояснив, як росіяни можуть скористатися демобілізацією в Україні

Поділитися
Він вважає, що сьогодні більш реальним є удосконалення ротаційного механізму. 

Військовий експерт та засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний вважає, що сьогодні в Україні є неможливим проведення демобілізації, адже це можуть використати росіяни у своїх цілях. Під час ефіру на Радіо NV він зауважив, що мова йде про конкретні цифри, завдяки яким окупанти зможуть прорахувати, яка кількість бійців потрібна Силам оборони. 

"І в якийсь момент часу вони можуть розтягнути фронт, наприклад. Або провокувати якісь дії, які потребуватимуть великої кількості бійців, — пояснив свої слова Нарожний. — Простий приклад — це велика кількість дронових ударів, і нам треба багато мобільних груп, які їх збиватимуть".

На думку волонтера, більш реальним сьогодні є удосконалення ротаційного механізму у ЗСУ. Щоб, наводить він приклад, після трьох місяців в зоні активних боїв військовий мав можливість місяць провести у резерві у тиловій частині.

Окрім того, він наголошує, що до питання мобілізації потрібно ставитися більш серйозно і розв'язувати усі проблеми, які є сьогодні. 

"Аби був гарантований потік новобранців, гарно підготовлених. І таким чином ми можемо забезпечити ротацію. Про демобілізацію в умовах широкомасштабної сухопутної війни розмовляти нереально", — додав Нарожний.

Нагадаємо, Міноборони за дорученням ВРУ розробило новий законопроєкт про демобілізацію. Він передбачає, що військові, які три місяці знаходилися в зоні активних бойових дій, можуть розраховувати на ротації, а ті, хто протягом трьох років був на фронті, з яких 18 місяців — безпосередньо на бойовому чергуванні, можуть розраховувати за звільнення. Втім, Генштаб не підтримує потенційні законодавчі зміни, адже вони можуть призвести до "суттєвого зниження укомплектованості особовим складом бойових підрозділів". 

Олександр Сергієнко у статті "Пристрасті по демобілізації або Як поповнити лави ЗСУ?" проаналізував, як нестача резервів підриває оборонні спроможності та розповів, чому тема демобілізації так вигідна ворогу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 4
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Сергій Демидюк
3 Березня, 22:51
Дякую Вам, пане Олеже, за Ваш прогноз, який справджується в повній мірі. Якби я читав цей текст у січні, то не був би згодним майже з усім, що Ви прогнозували. А Ви як у воду дивились... Чекаємо на аналіз сьоднішніх подій і хотіли б почути, які шляхи виходу із цієї ситуації.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі