Карти, на яких відзначені території, де є противник, насправді не означають окуповані території. Про особливості "військових" карт розповів політолог Юрій Романенко.
"Коли вам показують російські карти, як стискається зона окупації України, то важливо розуміти, що те, що зафарбоване суцільним кольором під Росією не відображає реальності. Насправді ці території є радше листковим пирогом, де більшість сіл і міст під українцями, а дорогами шурхають колони військової техніки і безцільно кружляють українською глибинкою", - зазначив він.
За словами Романенка, війна в Україні все більше нагадує війну с Сирією або війну 1918 року в Україні, коли немає єдиного фронту, а є підрозділи, групи, угруповання, які постійно маневрують.
"Наприклад, сьогодні у Бучі на Склозаводській сидять росіяни. А за чотириста метрів стоять наші. По Варшавці в Бучі наші відігнали орків, вони лізуть через шляхопровід біля Ворзеля на Ірпінь та Стоянку. Українці відбили Макарів і вийшли до Бородянки, а вони лізуть через навколишні села", - пояснив експерт.
У зв'язку з цим він також висловив думку, що подібна маневрена війна на сьогодні взагалі потребує зміни підходів.
"Я думаю, що Україна має просити на Заході тисячі джипів-пікапів, щоб ставити на них кулемети, ПТУР, ПЗРК і швидко перекидати з однієї точки фронту на іншу. В Україні махновці народили тачанку, сьогодні потрібно використовувати методи маневреної війни, які дозволяють протистояти неповороткому ресурсному ворогові", - наголосив експерт.
Нагадаємо, що дізнаватися про ситуацію на фронті в будь-якому випадку краще зі своїх джерел. Зокрема, українські розробники створили для цього спеціальний онлайн-ресурс. Ось так мапа бойових дій виглядає станом на 4 березня.