На випадок пошкодження нерухомості внаслідок російського обстрілу в домі в першу чергу мають бути підготовлені дві речі: вогнегасник та папка з документами, пише член Ради з матеріальних активів Міжнародного комітету зі Стандартів оцінки (IVSC) Людмила Сімонова у статті «Що робити, якщо вам "прилетіло": поради фізичним і юридичним особам».
- Заряджені вогнегасники, які допоможуть уникнути великої пожежі та її поширення. Адже «прильоти» дуже часто супроводжуються саме пожежами. Скільки саме потрібно вогнегасників, яких розмірів і де їх розмістити, залежить від об’єкта.
- Папка з документами, до якої варто включити: право власності на об’єкт, технічний паспорт або виписки з реєстру, акт землеволодіння, договори на електро-, газоспоживання та водопостачання тощо.
«Бажано всі ці документи відсканувати, а оригінали зберігати у сейфі або банківській комірці. До них також слід додати свідоцтва про народження, про одруження, паспорт внутрішній і закордонний і дипломи про освіту. Копії останніх документів залишити вдома, а оригінали зберігати в надійному місці, наприклад, у підвалі, де їх пошкодити важко», – коментує Сімонова.
За останні три тижні в український Реєстр пошкодженого і знищеного майна (РПЗМ) внесли 15 тисяч об‘єктів: з 10 по 27 вересня Реєстр різко збільшився на 8%, з 197 до 213 тисяч записів.