Експерт: Більш швидкій адаптації та інтеграції України до ЄС можуть сприяти мігранти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт: Більш швидкій адаптації та інтеграції України до ЄС можуть сприяти мігранти Більш швидкій адаптації та інтеграції України до ЄС можуть сприяти мігранти
Завдяки українським мігрантам, які вже в ЄС, і які ще будуть там завдяки лібералізації візового режиму, можлива більш швидка адаптація та інтеграція України в цьому напрямку.

Якщо у зовнішній торгівлі з ЄС Україна після підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі спочатку може мати деякі втрати (у зв'язку з повною відкритістю свого ринку для ЄС і обмеженою відкритістю ринку ЄС для України), то в сфері трудової міграції по європейському напрямку Україна вже має виграш, і він буде тільки рости.

Таку думку у своїй статті для ZN.UA висловив доктор економічних наук, заступник начальника управління організації та супроводу роздрібного бізнесу АТ "Укрексімбанк" Андрій Гайдуцький.

"Саме завдяки нашим мігрантам, які вже в ЄС, і які ще будуть там завдяки лібералізації візового режиму, можлива більш швидка адаптація та інтеграція України у цьому напрямку", - вважає автор.

Разом з тим, за його словами, "не можна закривати очі на те, що за всі роки незалежності українська влада практично нічого не зробила для того, щоб міграційні процеси стали цивілізованими, щоб запрацювали всі ланцюжки інфраструктури по виїзду → працевлаштуванню → переказу грошей → поверненню мігрантів на батьківщину. Якщо влада це зробить, мільйони мігрантів будуть їм вдячні і віддячать значним збільшенням обсягів грошових переказів до України, привозом нових знань, досвіду, інновацій, інвестицій, створенням на батьківщині підприємств і робочих місць".

На думку автора, Україні слід приділити увагу організації міграційно-трудового процесу по всіх напрямах: від надання допомоги у виїзді - до сприяння у вкладанні коштів на батьківщині.

Докладніше читайте в матеріалі "Міграційний клондайк для України" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Захистити трудових мігрантів, щоб врятувати економіку

Облігації для мігрантів: незадіяні можливості

Міграційний капітал в Україні: прихована реальність

Росія вважає Україну головним постачальником мігрантів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі