Разом з тим, для поїздок туди існують й інші причини, не тільки бум навколо гучного шоу.
Зануритися в минуле
Люди, які залишали Прип'ять, не знали, що їдуть назавжди. Тому в мертвому місті збереглося безліч речей, які можуть розповісти про його жителів і їхній побут. Приїхавши туди, можна відчути себе ніби в СРСР.
Побувати в найбільш безлюдному лісі Європи
На на території, що що звільнилися від впливу людей, повертаються дикі тварини, їх вже налічується близько 400 видів. Наприклад, був зафіксований лісовий кіт, зустрічаються вовки, козулі, орли, олені, і навіть ведмеді і зубри.
Розвіяти міфи
Мабуть, кожен в нашій країні, а може і за її межами, чув страшні історії про Зону відчуження. Наприклад, про те, що там водяться двоголові тварини. Разом з тим, поїздка в неї може розкрити правду і розвіяти деякі міфи.
Дізнатися, що відбувається біля реактора
Незважаючи ні на що, Чорнобиль – місто робоче. Там проживають ті, хто обслуговує АЕС. Воно, звичайно, не схоже на звичні жваві міста, але на вулицях іноді можна зустріти перехожих.
Побачити "Дугу"
Недалеко від реактора розташовується дивна конструкція, "Дуга". На картах вона позначалася як піонерський табір. Це радянська радіолокаційна станція "Дуга" (вона ж "Російський дятел"), створена для виявлення пусків міжконтинентальних балістичних ракет. Ця масштабна металева конструкція (довжина однієї антени – 460 метрів, висота – 150. Другох відповідно – 230 метрів і 100 метрів) будувалася для того, щоб приймати сигнали безпосередньо "з-за обрію" – Європи і навіть Північної Америки.