У листопаді минулого року Генеральна прокуратура (Офіс генпрокурора) втратила функції слідства, і справи Майдану передали до Держбюро розслідувань, у процесі передачі зникли два томи доказів. Курирувати розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності має заступник голови бюро – Олександр Бабіков.
Працюючи в адвокатському об'єднанні "Авер Лекс", він представляв у суді інтереси засудженого за державну зраду експрезидента Януковича. Сам Бабіков заявляв про "суто технічну" участь у процесі, втім отримані журналістами документи це заперечують.
Підставою для перевірки Бабікова на наявність конфлікту інтересів стала заява народних депутатів від "Голосу".
"Відповідно до закону "Про запобігання корупції", Нацагентство повинно перевірити, чи не вплине на об'єктивність та неупередженість розслідувань ДБР щодо Януковича той факт, що Бабіков був захисником президента-втікача", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, у лютому в. о. голови ДБР Ірина Венедіктова запропонувала скасувати закон про амністію учасників Революції Гідності для "справедливого і об'єктивного розслідування справ Майдану". І наразилася на різку критику.
20 січня у ДБР повідомили імена нових заступників директора - Олександра Бабікова й Олександра Соколова. Хоча ця інформація була відома задовго до офіційного підтвердження.
Призначення Бабікова викликало обурення в родин Героїв Небесної Сотні і їх адвокатів. Громадські організації виступили зі спільною заявою й закликали Венедіктову не призначати адвоката Януковича на посаду свого заступника.
Сама Венедіктова заявила, що підрозділ з розслідування справ Майдану підпорядкований виключно директору ДБР, обов'язки якого виконує вона. А реакції громадськості є "інформаційною атакою на ДБР".
Докладніше читайте в статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану" для ZN.UA.