Екс-заступник міністра розповів, чому карантин вихідного дня не діє

Поділитися
Екс-заступник міністра розповів, чому карантин вихідного дня не діє https://www.wz.lviv.ua/
Влада не проаналізувала шлях поширення коронавірусу перед прийняттям рішення про карантин "вихідного дня".

Уряду слід проаналізувати, відвідування яких місць найбільше впливає на поширення коронавірусу, перш, ніж вводити карантин "вихідного дня". Про це повідомив екс-заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

За його словами, за даними з відкритих джерел, такими місцями є бари, ресторани, офіси, храми і спортзали.

"Ось ділюся з вами своїм ранковим міні-дослідженням. Взяв три найбільш небезпечні, з точки зору SAGE, місця. Мій спортзал, один хороший бар на Подолі в Києві і один храм Московського патріархату на тому ж Подолі. Як допоможе карантин, якщо публіка прийде в бар в п'ятницю замість суботи, а в спортзалі зазвичай у вихідні дні найменше відвідувачів", - повідомив Ковтонюк на своїй сторінці в Facebook.

Екс-голова директорату громадського здоров'я українського Міністерства охорони здоров'я Андрій Скіпальський в свою чергу зазначає, що "карантин вихідного дня - більше політичне ніж епідеміологічне рішення".

За його словами, вочевидь, що закриті заклади не є основними розсадниками інфекції. Також карантин ВД повинен мати «психологічний» ефект і буде сприйматися як «посилення» карантину.

"Це зменшить циркуляцію людей в цілому. У той же час, найбільш ефективні заходи (find, test, trace, isolate, trace) + жорсткий локдаун на 4 тижні нам не доступні", - зазначає Скіпальський.

Нагадаємо, з 14 по 30 листопада в Україні буде діяти "карантин вихідного дня". Згідно з постановою Кабміну, в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада по 30 листопада 2020 року забороняється робота підприємств громадського харчування (крім послуги на винос), робота торгово-розважальних центрів, розважальних закладів, діяльність суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність в сфері торговельного та побутового обслуговування населення (є винятки), діяльність установ культури і проведення культурних масових заходів, крім кіно- і відеозйомок, за умови обмеження доступу до місця зйомки. Також повинні бути закритими спортивні зали, фітнес-центри, басейни.

Магазинам та іншим компаніям рекомендовано визначити 2 години (з 10:00 до 12:00 або в інший час дня) для пріоритетного обслуговування громадян похилого віку та людей з інвалідністю.

Вводити нові обмеження під час вихідних днів відмовилися Тернопіль, Черкаси, Краматорськ, Львів, Рівне, Одеса, Житомир, Чернігів, Луцьк.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі