Автор вказує, що в даній ситуації стає незрозуміло, кого в рамках розслідування справи "Привату" зараз запрошують на допити до Генпрокуратури. Неясно також, чому правоохоронці не викликають на допит представників НБУ.
Самаєва припускає, що справу про доведення "Приватбанку" до неплатоспроможності може зайти в глухий кут.
"Чи давно топ-менеджмент банку, як і члени кредитного комітету, з'являлися на публіці, і коли їх востаннє бачили в Україні? За інформацією DT.UA, їх у вітчизні давно немає, і з'являтися тут вони не планують. І що за члени кредитного комітету ходять на допити в ГПУ, до речі, теж неясно, якщо всіх шістьох, за даними DT.UA, екс-власник Приватбанку вивіз із українських колоній у колонії Британські. Хто ж понесе реальну відповідальність за те, що сталося?", - йдеться в статті.
Раніше голова правління націоналізованого "Приватбанку" Олександр Шлапак заявив, що Генпрокуратура відкрила кримінальні справи за ст. 218 і 220, у зв'язку з доведеним банку до неплатоспроможності.
Шлапак уточнив, що мова йде про кредити 36 компаніям на 133 млрд грн, які були видані в жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок яких були погашені кредити 193 інших позичальників банку, більше половини яких мали ставку 12-12,5% річних з прив'язкою до курсу долара і реальні заставами.
Глава правління додав, що ставка за новими кредитами становила 10,5% річних, тоді як кредитний комітет банку затвердив ставку 34% річних, а банк залучав кошти Нацбанку під 22%, у фізосіб – під 19%, юросіб – під 14,2%.
Згодом стало відомо, що Генеральна прокуратура, НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують кілька справ, пов'язаних з "Приватбанком".
Детальніше про перспективи розслідування про доведення "Приватбанку" до неплатоспроможності читайте в статті Юлії Самаевой "Справа #0" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".