Колишньому начальнику Кагарлицького відділення поліції оголосили підозру, і суд обрав підозрюваному домашній арешт як запобіжний захід, повідомили в Державному бюро розслідувань і Офісі генпрокурора 27 жовтня.
Епізод, який інкримінують підозрюваному, не має стосунку до згвалтування і тортур у відділенні, що викликали великий резонанс в країні.
За даними ДБР, керівник знав, що його підлеглі незаконно затримали двох осіб, але нічого не зробив, щоб припинити злочин. Поліцейському інкримінують ч. 2 ст. 146-1 Кримінального кодексу (невжиття керівником, якому стало відомо про вчинення підлеглими незаконного затримання, заходів з його припиненню і неповідомлення компетентним органам про злочин).
Слідство встановило, що в ніч на 9 січня 2020 року черговий в Кагарлицькому відділенні отримав інформацію, що на третьому поверсі перебувають двоє громадян, яких співробітники сектору карного розшуку прикували наручниками до батареї. Документи про затримання цих людей поліцейськими не складалися. Черговий повідомив про це начальнику відділення. Однак той нічого не зробив і не повідомив про злочин своїх підлеглих.
Докази протиправних дій екс-начальника ДБР отримало в рамках розслідування обставин катувань і згвалтування в Кагарлицькому відділенні поліції.
Якщо провину колишнього начальника поліції Кагарлика доведуть в суді, йому загрожує від п'яти до семи років позбавлення волі.
Тим часом суд звільнив з-під варти і відправив під домашній арешт експоліцейського Ярослава Левандюка, підозрюваного у справі про тортури і згвалтування в Кагарлику.
Нагадаємо, в ніч з 23 на 24 травня правоохоронці з відділення поліції в Кагарлику катували 26-річну жінку, яку запросили до відділення як свідка у справі про крадіжку майна. В ту ж ніч вони катували ще одного чоловіка.
Госбюро розслідувань відкрило справу за статтями 152 (згвалтування), 127 (катування) та ч.2 статті 365 (перевищення службових повноважень) Кримінального кодексу України. Поліцейським загрожує до десяти років ув'язнення.
Глава НПУ Ігор Клименко відсторонив від виконання службових обов'язків підозрюваних і керівництво відділу, а також прийняв рішення про розформування підрозділу і переатестації всього особового складу Кагарлицького ОП.
26 травня Голосіївський районний суд Києва відправив під арешт на два місяці підозрюваних поліцейських з Кагарлика - Миколи Кузіва і Сергія Сулиму. У липні той же суд обрав запобіжний захід ще двом підозрюваним у тортурах працівникам Кагарлицького відділення поліції.
Зараз начальник відділу Микола Кузів та його підлеглий Сергій Сулима залишаються під вартою, Левандюк - під домашнім арештом, а ще один фігурант справи Євген Трофименко з початку розслідування перебуває під домашнім арештом.
Залишається здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються без покарання, а жертв - без шансів на відшкодування шкоди, коли в справі правоохоронці займають позицію обвинувачів. Детальніше читайте в статті Олени Подолян "Союз насильства і системи" для ZN.UA.