Генерал Австралії: ЗСУ перемогли у битві за Харків, що буде далі?

Поділитися
Генерал Австралії: ЗСУ перемогли у битві за Харків, що буде далі? © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Колишній військовий вказує на вікно можливостей, яке дозволить українській армії розбити російських окупантів, перш ніж вони перейдуть на оборонні позиції.

Битва за Донбас, як і російська війна проти України загалом, наближається до важливого переломного моменту. Український успіх у битві за Харків дуже вагомий. Території визволені, а друге найбільше місто країни за межами дії російської артилерії. Це важливе гуманітарне й політичне досягнення для Києва.

Також завдяки перемозі на цьому фронті мораль і впевненість української армії ще більше посиляться. Як і на півночі країни, ЗСУ показали, що здатні захищати, вести наступ і визволяти свою землю від Росії. Вони продовжують діяти розуміше і битися краще, ніж російська армія, - пише на своїй сторінці в Twitter відставний генерал Збройних сил Австралії Мік Раян.

Він нагадує, що не так давно Росія переорієнтувала своє вторгнення в Україну, зосередившись на Донбасі. Однак, досі їй не вдалося здобути вагомих досягнень і там. Українські сили майже повністю зупинили рух ворога. І проблеми російської армії не обмежуються лише сходом. Все вторгнення в Україну наближається до своєї кульмінації. Раян зауважує, що це не означає, що Росія скоро зазнає поразки. Йдеться про те, що її армія скоро втратить здатність проводити наступальні операції.

Раян припускає, що теоретично Росія може зібратися з силами для останньої спроби наступу з Криму. Але це можна буде порівняти з Арденською операцією Вермахту в часи Другої світової війни. Така спроба наступу буде тактично небезпечною в короткостроковій перспективі, а в довгостроковій - стратегічно марною.

В України після перемоги в битві за Харків є кілька доступних варіантів, як діяти далі. Питання доступних сил, логістики, повітряної підтримки й географії будуть важливими. Однак, є два ключових фактора, які вимагають оцінки: вибір часу і експлуатаційні межі. На думку Раяна, українська армія дуже грамотно спланувала своє просування на північно-східному напрямку біля Харкова. Тепер потрібно обрати правильний момент для потенційно ширшого контрнаступу на сході. Це означає, що потрібно збалансувати постійне виснаження російських сил під час поточних українських дій, а потім атакувати до того, як армія Росії зможе встановти добре продумані оборонні позиції.

Район на схід від Харкова уразливий перед українським наступом. І не лише тому, що більшість російських військ розгорнуті далі на південь і схід від цього району. Якщо захопити ці території, можна позбавити наступальний контингент Росії необхідного забезпечення. На думку Раяна, це привабливий варіант для України. Звісно, війська Росії будуть в даному випадку стороною, яка обороняється. А це значить, що у неї буде певна перевага. Втім, завжди краще битися з ворогом в незручному місці, ніж там, де його сили більше сконцентровані. Атакуючи тилові російські райони, погано захищені місця і логістичні вузли чи конвої, ЗСУ змусили російську армію піти з півночі і північного сходу України.

На Донбасі у Росії значно більші сили, ніж ті, які наступали з півночі. Але будь-яке порушення їхніх ланцюгів забезпечення сильно відіб’ється на російських операціях на наступальній осі поблизу Ізюму. Раян визнає, що успіх України в такій операції не гарантований. Адже війна - справа непередбачувана. І результат контрнаступу може бути дуже різний.

Підсумовуючи, Раян зауважує, що в України є не багато часу для того, щоб зібрати необхідні сили й забезпечення для проведення подальшого контрнаступу на сході. Удар потрібно завдати раніше, ніж Росія перейде до оборонної позиції. Якщо це станеться, відтіснити російські сили буде важче.

Розмірковуючи про «експлуатаційні межі», відставний генерал Збройних сил Австралії пояснює, що йдеться про те, як далеко ЗСУ зайдуть в своєму контрнаступі. Зокрема, чи почнеться наступ на російський Білгород? Раян вважає, що це малоймовірно з низки причин. По-перше, ЗСУ вже довели, що здатні перемогти армію Росії. І їм не потрібно це повторно доводити на російській території. По-друге, президент Володимир Зеленський здобув глобальний вплив як лідер країни, яка захищається від вторгнення. Перетин російського кордону негативно вплине на цей вплив. По-третє, Росія зрозуміла, що завойовувати чужу країну важче, ніж захищати власну. Мотивація солдатів-окупантів сильно відрізняється від мотивації захисників. Українці досить розумні, щоб це усвідомлювати. Крім того, Раян вважає, що вторгнення на російську територію дасть Путіну виправдання застосувати ядерну зброю. Тому що він зможе це подати як «екзистенційну загрозу» для Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі