Коронавірус - це вірус, який містить РНК, що дає йому здатність мутувати. Саме це ускладнює ситуацію з винайденням вакцини, заявив лікар-епідеміолог Андрій Александрін, пише "РБК Україна".
За його словами, дія вакцини може тривати більше року. Проте насторожує той факт, що сам коронавірус може стати сезонним захворюванням.
"Наприклад, від грипу щорічно роблять вакцину для тої чи іншої півкулі, згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я. Можу припустити, що, швидше за все, доведеться робити вакцини на ті штами SARS-CoV-2, які будуть циркулювати. Це буде все ускладнювати", - припустив епідеміолог.
Завідувач кафедри епідеміології НМУ ім. Богомольця Ірина Колеснікова вважає, що через мутацію коронавірусу склад вакцини потрібно буде змінювати щороку.
"Надії на вакцину, звичайно ж, великі. Ті дослідження, які вже завершені, показують, що вона ефективна. Але більше даних буде, коли будуть щеплені набагато більше людей - ми називаємо це постмаркетингове дослідження. Наприклад, вакцина від грипу досить ефективна, вона захищає від захворювання. А навіть якщо людина захворіла, то сам перебіг набагато легше", - пояснила професор.
Нагадаємо, з початку літа аномальними темпами зростає смертність в західних областях України. При цьому у вересні в окремих областях рівень смертності досяг 37%. Найбільше зростання смертності спостерігається в Чернівецькій області. Там він почався в квітні і за станом на вересень досяг 27%.
Згідно з даними РНБО, найчастіше від коронавірусу помирають люди у віці від 60 до 69 років (31,4%), від 70 до 79 років (27,8%).