Народний депутат України (фракція "Блок Петра Порошенка"), лідер кримських татар, один з ініціаторів громадської акції по блокаді анексованого Росією Криму Мустафа Джемілєв вважає, що заявлена раніше координатором акції Лєнуром Іслямовим морська блокада всього Криму неможлива.
"По-перше, морська блокада всього Криму - це неможливо, для цього потрібно мати військові кораблі, і, напевно, це може здійснити лише НАТО, якщо буде відповідне рішення", - сказав Джемілєв в проекті "Радіо Свобода "Крим. Реалії".
За його словами, мова йшла про посиленому контролі за тією продукцією, яка, за його інформацією, на баржах йде контрабандним шляхом через нейтральні води.
"Викладалося 3-4 проекту, як це можна здійснити. Мені вони видаються не зовсім реальними, але, тим не менш, вони є", - додав Джемілєв.
У середині грудня координатор акції по блокади Криму, віце-президент Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов прогнозував старт морської блокади Криму наприкінці 2015 - початку 2016 року.
23 листопада Кабінет міністрів України прийняв рішення, яким тимчасово заборонив переміщення вантажних потоків на адміністративному кордоні між Україною і Кримом. Також прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі, згідно із законом, підготувати проект розпорядження Кабміну з конкретним переліком товарів, робіт і послуг, які можуть поставлятися в Крим. Для складання списку товарів прем'єр запропонував залучити Меджліс кримськотатарського народу.
У подальшому, зазначив Яценюк, РНБО має затвердити рішення про формат відносин з Кримом і заходи щодо його повернення до складу України.
Ще раніше стало відомо про те, що ще 4 листопада президент Петро Порошенко звернувся до Кабміну з листом, в якому запропонував уряду розглянути питання припинення товарообігу і вантажного транспортного сполучення в обидві сторони з окупованим Кримом.
Порошенко запропонував уряду затвердити відповідне рішення. Поки це рішення не буде затверджено остаточно, президент запропонував забезпечити тимчасове застосування цих обмежень.
Президент також зазначив, що одним із пріоритетних завдань органів державної влади на сьогодні є визначення моделі подальших відносин України з тимчасово окупованою територією АР Крим.