У Києві 23 серпня відбудеться перший саміт "Кримської платформи". Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час саміту "Україна 30. Міжнародна політика" розповіла, що місцем для його проведення вибрали Конгресно-виставковий центр "Парковий".
"Організація саміту та процес розробки його спільної декларації продемонстрували дві важливі речі. Нам вдалося сформувати ядро міжнародної коаліції за звільнення Криму, кількісний склад якої постійно зростає. Також нам вдалося виробити спільне розуміння у наших найважливіших партнерів, що відволікання і зволікання з відповіддю на окупацію Криму та пов'язані злочини фактично надали Росії та іншим авторитарним режимам карт-бланш на подальший наступ на правила демократичного світу", - сказала Джапарова.
Під час саміту сторони повинні підписати спільну декларацію. За словами Джапарової, це не лише стане формальним свідченням запуску переговорного майданчика, але й підтвердженням формули "Крим - це Україна". На додачу це сприятиме засудженню дій Росії в Криму та окреслюватиме параметри міжнародної політики деокупації.
"Але водночас ми маємо чітко усвідомлювати, що Росія не просто спостерігає за українською ініціативою, вона її оголосила загрозою територіальній цілісності та безпеці та розпочала масштабну роботу із дискредитації цього майданчика, його завдань і цілей, а також фактично збиття участі в саміті "Кримської платформи", - зазначила Джапарова.
За її словами, під час саміту виступлять президент України, спікер Верховної Ради, прем'єр-міністр, лідер кримськотатарського народу, глави іноземних делегацій і представник громадянського суспільства новоствореної експертної мережі "Кримської платформи".
"Далі робота саміту продовжиться у форматі чотирьох панельних дискусій і обговорення про політику невизнання і санкції, про безпекові виклики, про захист прав людини в тимчасово окупованому Криму та про відновлення прав кримськотатарського народу як елемент деокупації", - додала Джапарова.
Саміт 23 серпня стане початком "Кримської платформи". Після цього її робота буде продовжуватися.
"Міжурядовий рівень платформи діятиме у вигляді консультацій міністрів закордонних справ, координаційних зустрічей спеціалізованих робочих груп за пріоритетними напрямами, конференцій. Зокрема, ми також плануємо заснування щорічного форуму, який присвячений безпеці ширшого чорноморського регіону та за його межами", - сказала Джапарова.
Відзначимо, що саміт "Кримської платформи" пройде 23 серпня. Основна місія "Кримської платформи" - вивести тему Криму на більш високий рівень, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до його проблем. "Кримська платформа" буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.
Детальніше про те, навіщо Україна ініціювала створення Кримської платформи читайте у статті Еміне Джапарової"Локомотив деокупації Криму".