Ув'язнені Олександр Саттаров і Фарух Камалов, яких тримають у Лук'янівському СІЗО, написали заяви на ім'я президента Росії Володимира Путіна із проханням обміняти їх на українських політв'язнів. Заяви Саттарова і Камалова прийняла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
"Під час сьогоднішнього моніторингового візиту до Лук'янівського СІЗО я зустрілася з Олександром Саттаровим і Фарухом Камаловим, які написали заяви на ім'я президента РФ із проханням повернути їх на територію Росії шляхом обміну на одного з українських політв'язнів", - написала вона на своїй сторінці у Facebook ввечері у вівторок, 14 серпня.
Вона уточнила, що листи будуть передані до Міністерства закордонних справ України, а МЗС, у свою чергу, відправить їх дипломатичною поштою до Адміністрації президента Росії.
Денісова нагадала, що раніше аналогічну заяву написав російський найманець Олексій Седіков, який відбуває покарання в Бучанській колонії.
"Україна ініціювала і вже давно подала РФ списки на обмін. 5 липня було направлено лист представника РФ у Тристоронньої контактної групи Борису Гризлову і уповноваженій РФ з прав людини Тетяні Москальковоі. Відповіді немає", - констатувала уповноважена з прав людини.
Колишній співробітник денпропетровского "Беркута" Олександр Саттаров, за даними слідства, в 2014 році вступив до лав "самооборони Криму" і брав участь у захопленні українських військових частин на півострові.
Фарух Камалов в 2015-2016 роках обіймав посаду так званого "заступника міністра спорту" в окупаційній адміністрації Криму.
Нагадаємо, 14 серпня перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила про готовність Києва звільнити 36 росіян, а також помилувати десятки найманців, засуджених за участь у збройній агресії проти України, в обмін на звільнення всіх українських політв'язнів із в'язниць РФ і окупованого Криму, а також заручників, яких тримають на території ОРДЛО.
Ще на початку квітня українська сторона висловила готовність обміняти 23 громадян Росії, засуджених за злочини проти територіальної цілісності України, на українців, яких незаконно утримують в РФ. Однак російська сторона досі не відреагувала на цю пропозицію.
У липні Ірина Геращенко повідомила про те, що Україна може розглянути можливість передачі РФ ще 13 осіб, у тому числі керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського.