Двоє суддів з Києва та Харкова терміново попросились у відставку

Поділитися
Двоє суддів з Києва та Харкова терміново попросились у відставку © 24 канал
Лави суддів в Україні продовжують стрімко мілішати на тлі поглиблення кадрової кризи.

Судді Київського апеляційного суду Микола Худик та Харківського апеляційного суду Лариса Швецова подали у відставку, свідчить порядок денний засідання Вищої ради правосуддя на 9 вересня. Важливо звернути увагу і на те, що ці судді одночасно є членами ВРП, щодо якої законом запроваджена процедура оцінювання етичною комісією за участі міжнародних експертів.

Наприкінці серпня суддівською системою прокотилася хвиля звільнень. Співрозмовники ZN.UA у вищих судових колах вважають, що відставка багатьох суддів зараз обумовлена як бажанням отримати нарахування і виплати, так і можливою зупинкою роботи ВРП. Тоді вже точно невідомо скільки доведеться чекати. До того ж, монобільшість «Слуги народу» в парламенті може найближчим часом переглянути розміри суддівської винагороди та довічних виплат.

скриншот

Зазначимо, масова відставка суддів Верховного суду відбувається на тлі гострої кадрової кризи у судах. Нещодавно Вища рада правосуддя та Державна судова адміністрація не змогли знайти суддів для адміністративної апеляції.

Що відомо про суддю Швецову:

Вища рада правосуддя (ВРП)

Суддя Лариса Швецова є членом Вищої ради правосуддя, секретарем Третьої Дисциплінарної палати​.

Народилася у Харкові 4 червня 1972 року, у 1995 році закінчила Харківський юридичний інститут за спеціальністю «правознавство».

У 1989-1992 роках працювала методистом кафедри організації праці та управління в органах прокуратури філії Інституту підвищення кваліфікації районних та місцевих прокурорів при прокуратурі СРСР.

У 1993 році обійняла посаду інспектора з контролю в організаційно-територіальному відділі Бердянської РДА.

 У 1994-2002 роках працювала юрисконсультом спочатку Харківської міської телефонної мережі, а потім приватної юридичної фірми.

З 2002 року працює суддею різних судових інстанцій на Харківщині. З 2006 − викладач Національної школи суддів України. У березні 2018 року обрана членом Вищої ради правосуддя.

Працює у Постійних комісіях ВРП з підготовки щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні та з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, очолює робочу групу. З липня 2019 року визначена відповідальною за реалізацію внутрішньої та зовнішньої комунікації Вищої ради правосуддя.

З травня 2019 року є учасницею Проєктного офісу з імплементації результатів Проєкту «Підвищення ефективності процесів Вищої ради правосуддя». З вересня 2019 року – секретар Третьої Дисциплінарної палати.

Що відомо про суддю Худика:

Вища рада правосуддя (ВРП)

Суддя Микола Худик є членом Вищої ради правосуддя, секретарем Другої  Дисциплінарної палати​.

Народився 13 грудня 1966 року у селі Островчани на Хмельниччині, у 1985 році закінчив Кам’янець-Подільський будівельний технікум, у 1993 році – Львівський державний університет ім. Івана Франка за спеціальністю «правознавство».

У 1993 році прийшов працювати до Кам’янець-Подільського міського суду стажистом. З 1994 по 1999 роки працював спочатку головним спеціалістом-юрисконсультом, а згодом завідувачем юридичного відділу виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міськради.

У 1999-2011 роках працював суддею різних судових інстанцій у Хмельницькій області, у 2011 році перевівся до Апеляційного суду міста Києва.

У березні 2017 року обраний членом Вищої ради правосуддя, з травня 2019 року – Секретар Другої Дисциплінарної палати.

Працює у Постійній комісії ВРП з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, входить до складу робочої групи для  опрацювання питань щодо кількості суддів у судах.

З травня 2019 року є керівником Проєктного офісу з імплементації результатів Проєкту «Підвищення ефективності процесів Вищої ради правосуддя».

Нагадаємо, ексголова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков у статті для читачів ZN.UA зазначив, що у місцевих судах потрібно заповнити близько 2 тисяч вакансій. Однак ключовими ризиками наступного добору, окрім невизначеності з термінами початку роботи нового складу ВККС, Козьяков називає прогнозовану зайнятість Вищої кваліфікаційної комісії суддів іншими процедурами.

Related video

Докладніше про причини кадрової кризи в судах України та шляхи виходу із ситуації, що склалася, читайте в статті Сергія Козьякова «Кадрова криза в судах. Статистика, причини, прогноз».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі