Розпорядженням Кабінету Міністрів ухвалено рішення про злиття в одну наукову установу двох харківських вишів. Розпорядженням «Про погодження реорганізації Інституту іоносфери», уряд підтримав позицію Міносвіти.
“Реорганізацію буде здійснено із повним збереженням наявного фінансування Інституту як з боку Міністерства освіти і науки, так і Національної академії наук України. Те саме стосується і наявного кадрового потенціалу та матеріально-технічної бази”, – зазначає уряд.
Харківський політехнічний інститут, до якого і приєднують Інститут іоносфери, має зберегти статусу окремого дослідницького структурного підрозділу ХПІ для науковців, що досліджують іоносферу.
Що вивчає Інститут іоносфери
Інститут засновано у 1946 році. Офіційно його первинний напрямок роботи – дослідження верхнього шару атмосфери, який захищає планету від впливу іонізуючого проміння Сонця. Але окрім загальнонаукових досліджень, були і прикладного характеру, адже пристрої фіксували старти ракет, вторинні явища, що виникають під час землетрусів та інші дані, які використовували під час “холодної війни”.
Територіально обидва інститути знаходяться у Харкові, а станційна база Інституту іоносфери – в Змієві, що недалеко від Харкова.
Кабінет міністрів 13 лютого 2024 року ухвалив низку рішень про об’єднання вишів у Харкові, Львові та Києві. Українську інженерно-педагогічну академію приєднають до ХНУ імені В. Н. Каразіна. Міністр освіти зазначив, що приєднання до ХНУ “дасть можливість академії сфокусуватися на якісній підготовці фахівців, які надалі навчатимуть студентів в українських профтехах”.