Індекс споживчих настроїв в Україні за жовтень 2021 року склав 68,8, що на 0,3 пунктів нижче за показник вересня.
Падіння викликане зниженням Індексу доцільності здійснювати великі закупівлі, йдеться у даних щомісячного дослідження компанії Info Sapiens.
Індекс поточного положення впав і становить 66,8, що на 2,6 пункту нижче за показник вересня, а Індекс економічних очікувань у жовтні становить 70,1, що на 1,2 пункту вище за вересень.
У жовтні показник Індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 2,3 пункту та становить 134,9.
Індекс інфляційних очікувань зріс на 1,7 пунктів і становить 191,9.
Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих 3 місяців покращали: індекс девальваційних очікувань зменшився на 6,2 пункту та становив 133,6.
"Всі основні індекси суттєво покращилися у порівнянні з жовтнем попереднього року, крім інфляційних очікувань. Так Індекс споживчих настроїв збільшився за рік на 6,4 пункту. Зросла також впевненість українців у національній валюті: Індекс девальваційних очікувань упав на 27 пунктів", - резюмують Info Sapiens.
Індекс споживчих настроїв в Україні визначається на підставі вибіркового обстеження домашніх господарств країни. Під час дослідження опитують 1000 осіб віком від 16 років.
Значення індексів можуть змінюватись у межах від 0 до 200. Значення дорівнює 200 у тому випадку, якщо всі громадяни позитивно оцінюють економічну ситуацію. Індекс дорівнює 100 тоді, коли частки позитивних та негативних оцінок однакова. Значення індексу менше ніж 100 означає, що у суспільстві переважають негативні оцінки.
Раніше повідомлялося, що у першому півріччі поточного року загальні доходи 31,1% українців перевищували 7 тисяч гривень на місяць.
Решта отримували значно менше, йдеться у даних вибіркового обстеження умов життя домогосподарств Державної служби статистики.
Також повідомлялося, що порція борщу на чотирьох осіб, приготовлена за традиційним українським рецептом, коштуватиме зараз 65,16 гривень, а отже, у порівнянні з жовтнем минулого року його вартість зросла на 5,52%.