Медична допомога для переселенців: як її можна отримати

Поділитися
Медична допомога для переселенців: як її можна отримати © Depositphotos/DragonImages
У МОЗ пояснили, де і як внутрішньо переміщені особи можуть одержати медпослуги.

Через військове вторгнення Росії понад 15% українців покинули свої домівки та стали переселенцями. У Міністерстві охорони здоров'я роз'яснили, як внутрішньо переміщеним особам (ВПО) отримати медичну допомогу за новим місцем проживання.

Яку медичну допомогу можуть отримати переселенці

У МОЗ наголосили, що ВПО мають право отримувати первинну медичну допомогу за місцем проживання та без декларацій, відсутність реєстрації чи декларації з лікарем не є підставою для відмови у наданні первинної медичної допомоги.

Переселенці можуть звернутися до будь-якої лікарні, якщо вона здатна забезпечити лікування в умовах війни.

У медичних закладах, які надають первинну медичну допомогу (терапевт/педіатр/сімейний лікар), ВПО можуть отримати:

  • динамічне спостереження за станом здоров'я;
  • діагностику та лікування захворювань;
  • базові тести та аналізи;
  • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;
  • паліативну допомогу;
  • рецепти за програмою «Доступні ліки»‎ та інсулін (якщо це повторний рецепт);
  • щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень.

У відомстві підкреслили, що медзаклади, які працюють за програмою медичних гарантій (ПМГ), мають надавати необхідну медичну допомогу безоплатно.

Повідомляється, що переселенці також мають право отримати вузькоспеціалізовану медичну допомогу. Для цього потрібно отримати направлення до вузького спеціаліста.

«Відмовити у направленні лікар первинної медичної допомоги може лише в одному випадку: якщо вважає, що консультація/обстеження вузького спеціаліста не є потрібними», – наголосили у МОЗ.

 «Доступні ліки»: чи поширюється програма на переселенців

Пацієнти-переселенці, які потребують амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, можуть отримати безоплатно або з невеликою доплатою медикаменти, що входять до програми «Доступні ліки».

Чи можна укласти нову декларацію з сімейним лікарем

Переселенці можeуть укласти нову декларацію з іншим лікарем за місцем проживання.

Якщо така можливість відсутня через перевищення ліміту у лікарів обраного вами медзакладу, оператор контакт-центру НСЗУ (за номером 16-77) допоможе отримати інформацію про інші медзаклади, у тому числі приватні, та лікарів-ФОП, з якими можна підписати декларацію.

Що робити, коли ВПО відмовляють у безоплатних послугах у лікарні

Якщо переселенцям в лікарні відмовляють у безоплатних ліках чи послугах, слід звернутися з офіційною скаргою до головного лікаря (медичного директора) закладу про неправомірні дії медика.

Якщо відмовляють на рівні керівництва лікарні – у такому випадку скаргу необхідно надіслати до Департаменту охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні або до власника медзакладу – відповідного органу місцевої влади (зазвичай у назві лікарні зазначено, хто є її власником).

У випадку, коли не вдається розв'язати проблему на місцевому рівні, слід подати скаргу в НСЗУ через контакт-центр 16-77 або листом на поштову адресу: м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19, індекс 04073, або на електронну адресу info@nszu.gov.ua.

Нагадаємо, що в Україні через військову агресію РФ, багато людей з інвалідністю змінили своє місце проживання та переїхали до інших областей. У Міністерстві охорони здоров’я дали роз’яснення, що робити, коли втрачені медичні документи, які посвідчують інвалідність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі