Як людині з інвалідністю пройти медкомісію: інструкція при втраті документів

Поділитися
Під час переїзду медичні документи часто втрачаються.

В Україні через військову агресію РФ та окупацію деяких територій, багато осіб з інвалідністю змінили своє місце проживання та переїхали до інших областей. Трапляється так, що під час переїзду документи, в тому числі медичні, втрачаються. У Міністерстві охорони здоров’я дали роз’яснення, що в такій ситуації слід робити.

Що робити при втраті документів, які засвідчують інвалідність

У МОЗ зазначили, що для відновлення документів, які знаходяться на тимчасово окупованій території, необхідно звернутися до органу соціального захисту, який володіє доступом до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може зробити для особи витяг або звернутися до лікаря за місцем перебування і повторно пройти медико-соціальну експертну комісію (МСЕК).

Якщо особи з інвалідністю перебувають за кордоном, їм потрібно зв'язатися з сімейним лікарем в Україні та надіслати йому медичні документи. Відповідно лікар оформить направлення на проходження МСЕК. А комісія проведе експертизу заочно на підставі наданих документів.

У відомстві нагадали, що протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення/скасування – відповідно до постанови уряду № 225 – українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування.

«Тобто, якщо людина не має можливості прибути до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення закладу охорони здоров’я», – пояснили у МОЗ.

Як відновити медичну документацію

Для відновлення медичної документації, а саме: результатів обстеження, лікування, проведених стаціонарних й оперативних втручань, а також реабілітаційних рекомендацій, людина має звернутися до сімейного або будь-якого іншого лікаря первинної ланки за місцем перебування.

Лікар прийме рішення про відновлення медичних документів через Електронну систему охорони здоров’я та/або проведе додаткові обстеження для відновлення подальшого лікування.

Якщо йдеться про відновлення інших документів або про поновлення довідок МСЕК чи необхідність проходження медико-соціальної експертизи, в такому випадку:

  • особа може звернутися до медико-соціальної експертної комісії за місцем перебування;
  • лікарі МСЕК спільно з лікарями закладів охорони здоров’я підкажуть шляхи розв'язання проблемних питань.

У МОЗ підкреслили, що всі медико-соціальні експертні комісії на підконтрольній Україні території працюють у штатному режимі й спільно з органами соцзахисту допомагають внутрішньо переміщеним особам у відновлені, отримані втрачених документів, а також проходженні МСЕК.

Нагадаємо, що в Україні є можливість відновити втрачені документи через «Дію». Для цього слід подати заявку на порталі «Дія» для отримання дублікатів документів, якщо їх оригінали були втрачені через війну.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі