Попри війну, жінки в України можуть отримати допомогу по вагітності та пологах. В Пенсійному фонді України розповіли про особливості її виплати для фізичних осіб-підприємців (ФОП).
У ПФУ зазначили, що в Україні право на виплати за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, в тому числі на допомогу по вагітності та пологах, мають застраховані особи.
ФОП є страхувальником, оскільки є платником єдиного внеску за себе, як за застраховану особу.
«Допомога по вагітності та пологах надається ФОП у разі сплати у встановленому законом порядку єдиного внеску за місяці розрахункового періоду та за місяць настання страхового випадку», – пояснили у Фонді.
У випадку, якщо єдиний внесок не сплачено за місяці розрахункового періоду (наприклад, жінка-ФОП скористалась наданим законом правом і тимчасово з 01.03.2022 не сплачує єдиний внесок за себе) або сплачено, однак не за всі місяці, та одночасно є сплата за місяць настання страхового випадку, ФОПу, як застрахованій особі, в разі настання страхового випадку надається допомога по вагітності та пологах.
У ПФУ зазначили, що сплата єдиного внеску в місяцях розрахункового періоду впливає на визначення розміру страхової виплати.
«Якщо ж єдиний внесок у місяці настання страхового випадку ФОП не сплачено, то страхова виплата по вагітності та пологах не надається. Така жінка-ФОП може звернутись за отриманням допомоги до органу соціального захисту населення», – йдеться у повідомленні.
Підставою для призначення виплати є лікарняний, який формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затверджений наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234).
Підставою для фінансування коштів є подана до ПФУ заява-розрахунок.
Раніше ми писали, чи може отримати допомогу на дитину жінка, яка вже знаходиться у декреті.