Допомога переселенцям: кого можуть позбавити виплат

Поділитися
Допомога переселенцям: кого можуть позбавити виплат © ДСНС України
Це може статися у деяких випадках.

Через повномасштабне вторгнення РФ багато українців були змушені покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Держава надає щомісячну грошову допомогу переселенцям. Але іноді виплати можуть припинити. «24 канал» розповів, чому так може статися.

Чи проводять поводять перевірки місця проживання ВПО

В Україні з серпня минулого року Національна соціальна служба почала проводити перевірки фактичного місця проживання переселенців. Відсутність людини за зареєстрованою адресою може стати підставою для припинення державних виплат.

Підставами для перевірки можуть бути заяви від третіх осіб про зміну ВПО місця проживання або дані з автоматизованих систем.

Як може відбуватися перевірка ВПО

Після встановлення підстав для перевірки, керівник або його заступник у територіальному органі Національної соціальної служби ухвалює рішення про проведення перевірки.

ВПО мають попередити про майбутню перевірку не менше, ніж за два календарних дні до її початку. Інформацію про перевірку можуть повідомити телефоном або через інший доступний комунікаційний засіб, який фіксує сповіщення чи дзвінок.

Протягом 10 робочих днів працівники Національної соціальної служби здійснюють фактичну перевірку місця проживання ВПО. Якщо під час повідомлення про перевірку ВПО скаже, що не буде присутня, то перевірка може бути відкладена на два тижні.

Якщо переселенця не було під час перевірки і він про це не попередив, то  посадові особи складають відповідний акт і в той же день інформують особу за допомогою телефону або іншого комунікаційного засобу про необхідність протягом 14 робочих днів з'явитися до органу соціального захисту населення для проходження ідентифікації.

У випадку, якщо після 30 календарних днів після перевірки ВПО не з'явиться до органу соцзахисту населення, то може бути ухвалене рішення про тимчасове припинення виплати допомоги з наступного місяця. Про це обов'язково повідомляється ВПО доступним способом.

Що робити ВПО, щоб не втратити виплати

Іноді людина може мати вагомі причини для відсутності на місці проживання чи перебування (наприклад, службове відрядження, хвороба, смерть членів сім'ї тощо).

У такому випадку ВПО впродовж 30 календарних днів після перевірки має право подати до органу соціального захисту населення заяву про відновлення виплат допомоги разом з необхідними підтверджуючими документами.

Раніше ми писали, чи можуть отримувати виплати для ВПО українці, які повернулися з-за кордону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі