Добре забуте старе: Ткаченко вважає, що в Києві треба відновити роботу райрад

Поділитися
Добре забуте старе: Ткаченко вважає, що в Києві треба відновити роботу райрад Можливо, райради отримають нову назву
Районні ради в столиці були ліквідовані в 2010 році

Будь-які нові керівники в усі часи, приходячи до влади, реформували її структуру в міру своїх уявлень про неї. Не стала винятком і нова влада.

Але нічого особливо нового поки не запропоновано, навпаки, Олександр Ткаченко, керівник комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики (фракція "Слуга народу"), колишній генеральний директор телеканалу "1+1", вважає, що потрібно відновити роботу районних рад у столиці та виконавчих комітетів, а також ліквідувати частину комунальних підприємств, передавши їх повноваження приватним структурам.

Ткаченко вважає, що саме це надасть киянам реальні повноваження самоврядування і стане кроком до децентралізації.

Про це Ткаченко написав на своїй сторінці в Facebook.

Депутат також вважає, що "в підпорядкуванні столичної влади повинні залишитися тільки стратегічно важливі підприємства, що займаються енерго- і теплопостачанням, які відповідають за безпеку киян, стратегічні транспортні перевезення і загальний розвиток міста тощо". Він перерахував актуальні питання для столиці, які, втім, і так добре відомі киянам.

"Перезавантаження влади в Києві має відбутися так, щоб, нарешті, голос кожного киянина був почутий, а в системі зникла можливість для чиновників працювати на себе, а не на людей. Це - принципова позиція президента і моя особисто. (...) Позачергові вибори актуальні - перезавантаження влади повинно відбутися в цьому році", - написав Ткаченко.

Як відомо, ліквідувати райради пропонував ще мер Києва Леонід Черновецький, скасовані ж райради в Києві були в 2010 році: тодішній перший заступник голови Київміськадміністрації Олександр Попов заявляв, що ліквідація райрад у Києві дозволить заощадити бюджетні кошти. За його словами, позитивний вплив на бюджет повинно було надати скорочення чисельності посадових осіб в районах. Тепер, ймовірно, це питання (створення структури місцевої влади з усіма витікаючими вимогами та інституціями) не лякає ініціаторів відновлення райрад і виконкомів, як і розподіл владних повноважень.

Що цікаво, партія "Удар", яку очолював Віталій Кличко, спочатку в 2010 році виступала проти ліквідації райрад, а потім все ж проголосувала за.

Ще раніше, в 2001 році, Конституційний суд дав висновок про те, що райради не є обов'язковою складовою системи місцевого самоврядування в Києві. Цікаво буде дізнатися думку нинішнього КСУ з цього ж приводу.

Втім, ідея відновлення роботи райрад та виконкомів не належить насправді "Слугам народу": вона виникала ще в 2015 році, але не була реалізована.

Як повідомлялося, 12 вересня міський голова Києва Віталій Кличко оголосив про консультації з керівництвом депутатських фракцій та груп Київської міської ради щодо дострокового припинення повноважень Київради 8-го скликання, консультації відбудуться 17 вересня.

Нагадаємо, Офіс президента Володимира Зеленського звернувся до Кабінету міністрів із проханням внести подання на звільнення голови КМДА Віталія Кличка. 14 серпня уряд Володимира Гройсмана відмовився погоджувати звільнення Кличка. Кличко назвав ініціативи щодо поділу влади в столиці й усунення його з посади голови КМДА такими, що суперечать законодавству.

У президента Володимира Зеленського хочуть призначити новим очільником Київської міської держадміністрації колишнього гендиректора телеканалу "1+1" Олександра Ткаченка.

У серпні депутати Верховної Ради VIII скликання звернулися до Конституційного суду за офіційним тлумаченням положень Конституції про місцеве самоврядування і державної влади в Києві. Посилаючись на рішення КСУ від 2003 року, за яким обраний киянами мер міста повинен бути призначений і главою КМДА, 51 депутат попросив "раз і назавжди" врегулювати питання про київського мера і главу КМДА. Також у зверненні йдеться про згортання реформи децентралізації та позбавлення столиці самоврядування. Рішення з приводу звернення Конституційний суд ще не виносив.

Зазначимо, що у Києві на пост глави КМДА, як правило, президенти призначали обраних мерів. Винятками були тільки Іван Салій, який очолив КМДА при президенті Леоніді Кравчуку в 1993 році, не будучи мером, а також Олександр Попов, призначений Віктором Януковичем восени 2010 року замість Леоніда Черновецького.

Докладніше про правові колізії щодо посади мера та голови КМДА читайте у статті Олександра Сергієнка "Столиця дежавю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі