Бойовики російсько-окупаційних військ продовжують ігнорувати режим припинення вогню і обстрілювати українські позиції в Донбасі. Напередодні захисники України зафіксували 11 ворожих обстрілів з використанням заборонених Мінськими домовленостями озброєнь.
У районі Шумів російські найманці застосували міномети 82-го калібру, неподалік Зайцевого та Луганського – гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.
Оборонців Авдіївки обстрілювали з ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї; поблизу Водяного на Приазов’ї і Славного відкривали вогонь з гранатометів різних систем; а у передмісті Широкиного – зі стрілецької зброї.
Крім того, неподалік Авдіївки підрозділи РЕБ знешкодили ворожий безпілотник, що перетнув лінію розмежування.
Представників ОБСЄ поінформували про факти порушення режиму припинення вогню російськими найманцями, зазначають у штабі операції Об’єднаних сил. Бойових втрат серед українських військових немає.
Від початку доби 28 березня бойовики «відзначились» трьома обстрілами захисників Талаківки та Водяного на Приазов’ї з мінометів 120-го калібру, гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів. Втрат серед захисників України немає.
Об’єднані сили контролюють ситуацію на сході країни та дотримуються режиму припинення вогню.
У п’ятницю, 26 березня, окупанти прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранені. Українські військові дали жорстку відповідь на ворожі обстріли.
Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що є всі підстави говорити про серйозне загострення в Донбасі, Україна ініціювала екстрену нараду групи, однак вона не відбулася.
За словами речника делегації України в ТКГ Олексія Арестовича, влада розцінює обстріли під Шумами як порушення режиму припинення вогню, а не припинення його дії. «Режим тиші» формально діє в Донбасі з 27 липня 2020 року.
«Слуга народу» планує скликати позачергове засідання Верховної Ради, аби ухвалити звернення до країн нормандської четвірки.