Стали відомі імена ще кількох фігурантів "чорного списку 47"; так, серед журналістів, яких викликали до Служби безпеки України у справі інсценованого "вбивства" журналіста Аркадія Бабченка, були також телеведуча Тетяна Даниленко та шеф-редактор видання "Лівий берег" Соня Кошкіна; цю інформацію підтвердила Тетяна Даниленко у коментарі "Громадському".
За її словами, серед присутніх на брифінгу СБУ приблизно третю частину складали журналісти. Також були і блогери, з тих, хто активно пише у Facebook.
Соня Кошкіна теж підтвердила те, що значилася у списку з 47 осіб, на яких готували замах.
Інших коментарів Кошкіна і Даниленко не дали.
Нагадаємо, журналістів Матвія Ганапольського і Євгенія Кисельова викликали до Служби безпеки України у справі про замах на журналіста Аркадія Бабченка, де їм повідомили, що вони потрапили до фігуруючого у справі Бабченка "списку", відомого також, як "список смертників" або "чорний список 47". У цей список потрапив іще один досить відомий український журналіст Осман Пашаєв.
Нагадаємо, список потенційних жертв російських спецслужб, які фігурують у справі про замах на вбивство журналіста Аркадія Бабченка, розрісся до 47 прізвищ, повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.
Раніше, 31 травня, Луценко заявляв, що правоохоронцям вдалося отримати лише три прізвища з 30, які фігурували у "списку Г". Проте пізніше в ефірі програми "Право на владу" Луценко заявив, що усі імена з "списку Г" правоохоронцями вже отримані - генпрокурору передали інформацію перед ефіром.
Увечері 29 травня офіційні особи повідомили про те, що журналіста Аркадія Бабченка застрелили в Києві. Наступного дня керівництво ГПУ І СБУ повідомило, що"вбивство" Бабченка було інсценовано в рамках спецоперації з виявлення замовників і організаторів цього злочину.
За даними слідства, російські спецслужби замовили вбивство журналіста, організатором і виконавцями виступили громадяни України. 30 травня оперативники СБУ затримали в Києві ймовірного організатора замаху на Бабченка. Підозрюваним виявився український підприємець Борис Герман, власник підприємства з виробництва зброї. 31 травня підозрюваного заарештували на 60 діб без права внесення застави.
У залі суду Борис Герман назвав себе агентом української контррозвідки і заявив, що організація замаху на Бабченка була частиної спецоперації спецслужб. За його словами, контррозвідка санкціонувала та документувала його спілкування з представником "Фонду Путіна" В'ячеславом Пивоварником, який займається фінансуванням російських агентів і диверсантів, а також українських організацій та політичних партій, які діють в інтересах Кремля.
Вбивство Бабченка доручили бійцю "Правого сектора" Олексію Цимбалюку. Отримавши "замовлення", ветеран АТО того ж дня повідомив про підготовку злочину СБУ.
Детальніше про спецоперацію СБУ читайте в матеріалі DT.UA "Інсценування вбивства журналіста Бабченка: як це було".