Перші імена зі "списку смертників": до СБУ у справі Бабченка викликали трьох журналістів

Поділитися
Перші імена зі "списку смертників": до СБУ у справі Бабченка викликали трьох журналістів Журналісти Матвій Ганапольський та Євген Кисельов © Прямой
Журналістам Ганапольському, Кисельову і Пашаєву в СБУ розповіли, що їм загрожувала небезпека - всі троє знаходяться у списку потенційних жертв росспецслужб, відомому, як "список Г" або "чорний список 47".

Журналістів Матвія Ганапольського і Євгена Кисельова викликали до Служби безпеки України у справі про замах на журналіста Аркадія Бабченка, де їм повідомили, що вони потрапили до фігуруючого у справі Бабченка "списку", відомого також, як "список смертників" або "чорний список 47", передає 112.ua.

"Зрозуміло, звичайно, що це була зустріч, пов'язана, по-перше, зі справою Бабченко. По-друге, з питаннями безпеки журналістів, які працюють в Україні зараз. Якщо говорити те, що можна сказати, то сенс полягає в тому, що нам треба бути уважними. Тому що ті, хто організовували замах на Бабченка або "вбивство" Бабченка, - це люди, які, безумовно, будуть намагатися зробити реванш. Тому всім треба бути уважними", - зазначив він.

Також Ганапольський повідомив, що там були присутні й інші особи зі списку потенційних жертв.

"Ще раз повторюю. Списку нам не показали. Але зрозуміло, що ті люди, які там були присутні, в цьому списку були. Тому, можна так сказати, це була службова зустріч з питань безпеки для тих людей, які в цьому списку знаходяться. Ось, власне, і все", - зазначив Ганапольський.

У свою чергу російський журналіст Кисельов додав, що на бесіді в СБУ йшлося про їхню особисту безпеку.

"Це був не закритий брифінг для вибраних, мова дійсно йшла, зокрема, щодо нашої особистої безпеки", - підкреслив Кисельов.

Крім Ганапольського і Кисельова викликали до СБУ також українського журналіста Османа Пашаєва; виклик прийшов у справі про замах на журналіста Аркадія Бабченка, повідомляє "Громадське".

Осман Пашаєв
Осман Пашаєв
Hromadske

За їх даними, журналіст підтвердив, що був на зустрічі з керівництвом СБУ і генпрокурором, де дав розписку про нерозголошення. Пашаєв зазначив, що на зустрічі в СБУ були переважно журналісти. При цьому він також не бачив списку.

Пашаєв додав, що ні має права повідомляти, надали йому охорону, так як дав підписку про нерозголошення. Схожу підписку дали і Ганапольський з Кисельовим.

Нагадаємо, список потенційних жертв російських спецслужб, які фігурують у справі про замах на вбивство журналіста Аркадія Бабченка, розрісся до 47 прізвищ, повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

Раніше, 31 травня, Луценко заявляв, що правоохоронцям вдалося отримати лише три прізвища з 30, які фігурували у "списку Г". Проте пізніше в ефірі програми "Право на владу" Луценко заявив, що усі імена з "списку Г" правоохоронцями вже отримані - генпрокурору передали інформацію перед ефіром.

Увечері 29 травня офіційні особи повідомили про те, що журналіста Аркадія Бабченка застрелили в Києві. Наступного дня керівництво ГПУ І СБУ повідомило, що"вбивство" Бабченка було інсценовано в рамках спецоперації з виявлення замовників і організаторів цього злочину.

За даними слідства, російські спецслужби замовили вбивство журналіста, організатором і виконавцями виступили громадяни України. 30 травня оперативники СБУ затримали в Києві ймовірного організатора замаху на Бабченка. Підозрюваним виявився український підприємець Борис Герман, власник підприємства з виробництва зброї. 31 травня підозрюваного заарештували на 60 діб без права внесення застави.

У залі суду Борис Герман назвав себе агентом української контррозвідки і заявив, що організація замаху на Бабченка була частиної спецоперації спецслужб. За його словами, контррозвідка санкціонувала та документувала його спілкування з представником "Фонду Путіна" В'ячеславом Пивоварником, який займається фінансуванням російських агентів і диверсантів, а також українських організацій та політичних партій, які діють в інтересах Кремля.

Вбивство Бабченка доручили бійцю "Правого сектора" Олексію Цимбалюку. Отримавши "замовлення", ветеран АТО того ж дня повідомив про підготовку злочину СБУ.

Детальніше про спецоперацію СБУ читайте в матеріалі DT.UA "Інсценування вбивства журналіста Бабченка: як це було".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі