До офісу ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" навідалася поліція

Поділитися
До офісу ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" навідалася поліція Митців і активістів хочуть виселити з галереї "Речовий доказ" © Жека Карась / Facebook
Активісти пов'язують візит поліцейських з арештом підозрюваного Павловського, затриманого напередодні працівниками СБУ.

До сквоту художньої галереї "Речовий доказ", який активісти громадянської ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" використовують в якості офісу, прийшли співробітники Національної поліції. Активісти вважають, що візит правоохоронців пов'язаний з арештом екс-помічника народного депутата Миколи Паламарчука Ігоря Павловського, якого напередодні затримали співробітники СБУ за підозрою в організації вбивства радниці мера Херсона.

"Ми пов'язуємо затримання Павловського і атаку поліції на сквот, який використовувався як організаційний простір для нашої ініціативи. Ми не вважаємо це збігом і розцінюємо це як спробу тиску на ініціативу і свідоме створення труднощів нашій роботі", - йдеться в заяві, опублікованому на сторінці ініціативи у Facebook пізно увечері в понеділок, 12 листопада.

У свою чергу, головний редактор проекту журналістських розслідувань "Схеми" Наталія Седлецька повідомила, що художники та активісти зіткнулися з загрозою виселення, а поліцію викликали особи, котрі також претендують на це приміщення.

"Сьогодні художникам вимикали світло, і тут з'явилися нібито нові орендарі. Кажуть, уклали з власником новий контракт на оренду всього другого поверху, хоча документів не показали. Вони написали заяву в поліцію - поскаржилися на митців, які виселятися не збираються, так як у них ще діє контракт на оренду", - написала журналістка у Facebook.

Седлецька пояснила, що будинок було виведено з комунальної власності, коли мером Києва був Леонід Черновецький.

"Цей будинок поруч із Софійським собором був виведений за безцінь комунальної власності, в часи коли Олесь Довгий був секретарем Київради. І нарешті опинився в його ж руках. На пару з тестем Романа Насірова. Як і ще ряд будівель поруч - на цій же вулиці Рейтарській", - уточнила головред "Схем".

За словами журналістки, місцеві мешканці, активісти і митці об'єдналися, щоб не допустити забудови зони, що охороняється ЮНЕСКО офісними будівлями. Вони також виступають за повернення історичних будівель у власність територіальної громади та створення музейного кварталу.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство".

За даними ЗМІ та активістів, помічник народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства активістки Катерини Гандзюк. Саме він передавав грошові кошти керівнику групи виконавців - Сергієві Торбіну. Після затримання групи виконавців Павловський був готовий здати замовника вбивства, але зміг домовитися з правоохоронними органами.

10 листопада співробітники СБУ затримали Павловського, через день його заарештували без права внесення застави.

31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні.

У серпні поліція затримала п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович мав подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо купленої Віктором Горбуновим. Водієм групи був В'ячеслав Вишневський. на Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи. Всі підозрювані брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів, а Торбін у 1997-2000 роках працював у херсонській міліції на посаді оперативника.

Детальніше про діяльність Катерини Гандзюк у Херсоні і ймовірних замовників її вбивства читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі