"Закон Савченко": 34 тисячі осіб за цим законом підлягають звільненню на волю за рік. Дев'ять тисяч осіб вже на волі. 800 з них затримані за підозрою у вчиненні злочинів. 350 осіб, яким обрано запобіжний захід утримання під вартою", – уточнив Троян.
За словами заступника голови Нацполіції, кількість випадків, коли звільнені за "законом Савченко" особи достроково виходять на свободу та повторно вчиняють тяжкі злочини, останнім часом збільшилася.
"Поки Верховна Рада не внесе зміни до законодавства в цьому питанні, а такі особи і далі будуть виходити на волю достроково, – до тих пір ми всі будемо наражатися на небезпеку. Адже проконтролювати всіх тих, хто залишає місця позбавлення волі за "законом Савченко" у поліції немає ні людських, ні матеріальних ресурсів. А такі люди вкрай рідко стають на шлях виправлення", – заявив Троян, висловивши думку про необхідність визначення категорія осіб, на яких дія цього закону не повинна поширюватися: убивць, ґвалтівників, рецидивістів тощо.
У листопаді 2015 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, згідно з якимпопереднє утримання зараховуватимуть за два роки у колонії (так званий "закон Савченко").
Законодавча ініціатива Савченко піддалася жорсткій критиці з боку Генпрокуратури та поліції.
Голова НПУ Хатія Деканоїдзе в інтерв'ю DT.UA зазначила, що через закон Савченко відбувається велика біда. "Шість тисяч осіб вже вийшли з ув'язнення. 90% цих людей - досить вагомі в кримінальному світі люди, які скоїли тяжкі злочини. Потрібно вносити зміни в цей закон", - підкреслила Деканоїдзе.