Депутати Дніпропетровської облради передали питання захисту дітей "у спадок" наступникам

Поділитися
Депутати Дніпропетровської облради передали питання захисту дітей
Депутати облради не змогли до місцевих виборів вирішити питання про передання центру "Добре вдома"в обласну комунальну власність.

Дніпропетровська облрада попереднього скликання не розглянула питання про передачу в обласну комунальну власність центру соціальної підтримки дітей та сімей “Добре вдома”, а тапер доведеться починати все спочатку повідомила директорка регіонального офісу МБО “Надія і житло для дітей” Галина Постолюк. Передача центру в обласну комунальну власність дозволила б утримувати його за рахунок бюджету області.

“Одним із найбільших випробувань в останні  місяці для нас стало збереження центру ‘Добре вдома’  у Дніпровському районі Дніпропетровської області. Багато людей приклалися до того, щоб центр було передано в обласну комунальну власність. Багато паперів підготовлено, проведено зустрічей, організовано візитів. Здавалося б все готово і сесія обласної ради повинна була прийняти правильне рішення. Але – ніт. Сесія не розглядала це питання… Нова післявиборча влада вирішила по-іншому”, - написала Постолюк у Facebook. 

Вона зазначила, що тепер доведеться починати все спочатку, “переконувати нових і старих, сподіватися на здоровий глузд і людяність, а також інстинкт самозбереження”.

“Поки чиновники вітають дітей в інтернатах з новорічними святами і розчулено як мантру повторюють, що чужих дітей не буває, десь в громаді стається чергове лихо, як от учора, коли мати вбила свою трьохрічну дитину, а інша дитина ось уже дванадцять  місяців, від п’ятого дня свого народження, живе у лікарні у тій же Дніпропетровській області…”, - додала Постолюк. 

Вона зазначила, що чекає на новорічне диво, “щоб служіння дітям, відповідальність за їх життя та усвідомлення значущості сфери захисту дитини, вселилися в президента, депутатів і можновладців нижче за рангом!”.

Ще в листопаді районна рада ухвалила рішення про передачу центру в обласну комунальну власність. У свою чергу, за словами Постолюк, Дніпропетровська ОДА та обласна рада дали усну згоду утримувати центр “Добре вдома” з обласного бюджету. Тоді директорка звернула увагу на те, що важливо, аби таке рішення було ухвалене обласною радою в тому складі, який був до місцевих виборів. Також важливим та складним завданням було встигнути передбачити кошти в обласному бюджеті.

Восени стало відомо, що існує загроза існування центру “Добре вдома” в Дніпровському районі Дніпропетровської області. Постолюк повідомила, що в умовах децентралізації район більше не може утримувати центр, тому має його комусь передати. 

“Ще до місцевих виборів все виглядало добре - голова Слобожанської ОТГ звернувся в районну раду з проханням передати центр їхній громаді із збереженням структури, тобто усіх послуг, які надає центр. Після виборів нова стара влада передумала, і тепер готова прийняти центр лише на умовах перепрофілювання. Це означає, що вони можуть “похоронити” унікальну модель, яка ефективно працює і слугує навчальним майданчиком для України для переймання досвіду при створенні комплексів сімейно-орієнтованих послуг для дітей і сімей”, - вказала Постолюк.

Зазначимо, що у пріоритетних завданнях Міністерства соціальної політики на 2021 рік, серед іншого, йдеться про підтримку сімей з дітьми, розвиток сімейних форм виховання та наближених до сімейних на рівні ОТГ. Також у переліку пріоритетів йдеться про зміну механізмів надання допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Редакторка відділу соціум у ZN.UA Алла Котляр у свої статті зазначила, що реформа деінституалізації (тобто реформування інтернатів) провалилася. При чому це визнали міністерка соціальної політики Марина Лазебна та заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як.

Тобто за чотири роки, які триває реформа деінституалізації, попри всі виділені на неї гроші, зокрема міжнародними донорами, ми так і не змогли ні створити соціальних послуг на місцях, ні хоча б частково повернути фахівців соціальної роботи, яких скоротили 2014 року. Ба більше, ситуація навіть погіршилася. 

Детальніше читайте у статті Алли Котляр “Бебі-бокси, соцпрацівники і держбюджет”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі