Директорам «ковідних» лікарень розіслали листа, щоб ті висловили потребу в апараті ШВЛ "Новатор" – лікар-анастезіолог

Документ
Поділитися
Директорам «ковідних» лікарень розіслали листа, щоб ті висловили потребу в апараті ШВЛ Сьогодні на 100 млн грн "ковідного фонду" очікується закупівля ШВЛ © Фото з відкритих джерел
Ще навесні про небезпечність цього винаходу повідомляли в Асоціації анастезіологів України.

Директорам лікарень, які приймають хворих на COVID-19, розіслали листа з вимогою висловити потребу у апараті ШВЛ "Новатор". Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив доктор медичних наук, професор-анестезіолог Володимир Корсунов.

«Щодо цього непотребу: ще навесні Асоціація анестезіологів України звернулася до керівництва держави із застереженням щодо небезпечності цього "винаходу". Після цього начебто дослухалися та припинили пхнути цей непотріб. Але восени відбувся рецидив маразму», – пише Корсунов.

Для підтвердження своїх слів лікар-анастезіолог додав лист від Кабміну.

«Закликаю всіх анестезіологів висловити ставлення до цього мотлоху та спроб впихнути його до закупівель у лікарняні установи України, перетворюючи європейську країну на медичного вигнанця навіть для країн третього світу», – прокоментував Консунов.

На початку вересня пресслужба ОП повідомила про те, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль особисто ознайомився з діяльністю Державного підприємства «Новатор», яким започатковано розробку апаратів штучної вентиляції легень за швейцарською технологією.

«Підприємство «Новатор» уклало договір зі швейцарською компанією, отримавши технологію з виробництва кисневих концентраторів, які сьогодні є невід’ємною частиною протоколу лікування COVID-19. Важливо було на власні очі побачити виробництво та впевнитись, що виділені кошти йдуть на те, щоб Україна забезпечила апаратами себе й мала можливість постачати їх на експорт», — відзначив тоді Шмигаль.

Раніше редакторка відділу «Соціум» ZN.UA Алла Котляр в матеріалі «Міністр «здравоохренения» писала про те, що МОЗ не витратило виділені з «ковідного фонду» 14,3 млрд грн - тільки на лабцентри і ЗІЗ - трохи більше 5 млрд. На 100 млн грн очікується закупівля ШВЛ, однак перші торги провалилися. Схоже, будуть провалені і другі.

ДП "Медзакупівлі" звертало увагу МОЗ на те, що встановлена ​​в 500 тис. грн за один апарат ціна не дозволяє закупити обладнання належної якості. Однак змін не було. Так що цілком можливо, що до кінця року обіцяні ШВЛ Україна так і не купить.

Тим часом брак потрібних країні апаратів вирішили "компенсувати" модернізованими мішками Амбу від "Новатора". ZN.UA писало про це ще в травні. Тоді подібна ініціатива викликала широкий резонанс. Зараз анестезіологи обурені.

Детальніше про готовність української інфекційної медицини протистояти пандемії COVID-19, про штучну вентиляції легенів та інші методи кисневої терапії пацієнтів, а також про те, що являє собою коронавірус SARS-CoV-2, і які загрози здоров'ю людини він несе, читайте в матеріалі Сергія Жукова "Російська рулетка коронавіруса" - інтерв'ю професора-анестезіолога Володимира Корсунова ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі