Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволила провести зовнішнє незалежне оцінювання з 25 червня до 17 липня, повідомила в. о. міністра освіти та науки Любомира Мандзій під час спільної з партнерами перевірки готовності пункту проведення ЗНО у Коледжі морського і річкового флоту. У візиті також взяли участь посол Швейцарії в Україні Клод Вільд і заступник голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лора Білл.
"Сьогодні Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалила рішення: епідеміологічна ситуація дозволяє провести ЗНО у запланований термін – з 25 червня до 17 липня. Водночас МОН, Український та регіональні центри оцінювання якості освіти, пункти тестування готові провести ЗНО-2020 у безпечних умовах згідно з рекомендаціями Головного державного санітарного лікаря України. Ми вдячні партнерам за допомогу в забезпеченні пунктів проведення ЗНО засобами захисту для учасників тестування, інструкторів та медиків", – процитували Мандзій у пресслужбі МОН.
У відомстві зазначили, що до тестування допускатимуть випускників, якщо їхня температура не перевищуватиме 37,2, у них не буде ознак респіраторного захворювання. Також випускники повинні бути в масці або в респіраторі.
Держпродспоживслужба контролюватиме вимоги до пунктів тестування. Зокрема, мова йде про відстань не менше 1,2 м між учасниками, масковий режим, наявність антисептиків, дезінфекцію приміщень, організовану утилізація використаних масок тощо.
У МОН додали, що випускникам дадуть більше часу для входу до приміщень, де відбуватиметься ЗНО. Також будуть більші проміжки часу для входу різних учасників. У відомстві також обіцяють правильну організацію черг із дистанцією.
Під час тестування чергуватимуть медики та Нацполіція. Інструктори ж будуть не з групи ризику.
"ЗНО – це одна з найбільш успішних демократичних інституцій. Для Швейцарії важливо підтримати ЗНО в ці складні часи пандемії COVID-19, щоб забезпечити максимально безпечні умови тестування та гарантувати прозорість вступної кампанії для української молоді. Швейцарія переконана, що за будь-яких умов якість освіти має залишатися найбільшим пріоритетом", – зазначив Клод Вільд.
Вказано, що пункти проведення ЗНО забезпечили:
- медичними масками для учасників, інструкторів та медиків;
- безконтактними термометрами (пірометрами);
- дезінфікуючими засобами для рук;
- дезінфікуючими засобами для обробки поверхонь;
- ізоляційними медичними халатами та захисними щитками для медиків.
"Ми повинні зробити все, щоб пандемія не обмежувала доступ дітей до освіти. Кожен випускник має право на реалізацію свого потенціалу в безпечному середовищі. ЮНІСЕФ у партнерстві з Unilever та Нова пошта підтримав Уряд України у створенні безпечних умов під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання у відповідь на виклики, спричинені COVID-19", – наголосила Лора Білл.
За даними МОН, потребу забезпечено для 1714 пунктів проведення ЗНО, Єдиного вступного іспиту та Єдиного фахового вступного випробування. У 2020 році у основній сесії ЗНО мають взяти участь 379 493 особи, ЄВІ/ЄФВВ складатимуть 101 283 особи. Під час тестування та іспитів буде залучено 242 650 працівників та 11 630 медиків.
Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський ініціював зміни в закон "Про вищу освіту" згідно з якими, випускники шкіл з тимчасово окупованих територій зможуть вступати у всі вищі навчальні заклади України за спрощеною системою без здачі зовнішнього незалежного оцінювання.
При цьому через продовження карантину влада вирішила скасувати проведення пробного ЗНО в освітніх установах, але дозволила пройти його онлайн вдома. 15 червня відбулося тестування з української мови та літератури, яке пройшли 100 тисяч випускників.
Кошти, які випускники заплатили за пробне ЗНО, будуть повертати учасникам тестування з 1 липня. На це виділені гроші з фонду боротьби з COVID-19.
Детальніше про підводні камені скасування ДПА в цьому році та проведення ЗНО в умовах карантину читайте в статті Оксани Онищенко "Криво і косо" на сайті ZN.UA.