Держдеп "наполегливо" рекомендує скасувати е-декларування для активістів

Поділитися
Держдеп У Держдепі не приховують свого обурення щодо вимоги до активістів подавати е-декларації © obozrevatel.com
Допоки закон не скасують, США рекомендує ввести тимчасову амністію для всіх, хто не подав декларацію вчасно.

Державний департамент США "наполегливо" рекомендує Україні скасувати вимогу щодо е-декларування для активістів та членів неурядових організацій, заявила представниця зовнішньополітичного відомства Хізер Нойєрт.

"Сполучені Штати настійно рекомендують уряду України скасувати закон, який вимагає розкривати активи учасників громадянського суспільства і міжнародних членів наглядових рад державних підприємств", - йдеться в заяві.

У Держдепі підкреслюють, що система декларування активів в Україні має працювати для державних посадових осіб задля відповідальності, а не створювати непотрібний тягар або тиск на громадянське суспільство.

"Цей каральний закон стосується тих самих людей, які прагнуть підвищити прозорість і підзвітність в Україні, виконуючи обіцянки Евромайдану і прагнення українського народу до демократичної країни, що керується верховенством закону", - зазначають у зовнішньополітичному відомстві.

США закликають терміново скасувати цю вимогу закону, а поки цього не зроблено, надати тимчасову амністію для тих осіб, які не подадуть декларації у встановлені терміни.

У четвер, 29 березня, посли G7 закликали Верховну Раду на найближчому засіданні скасувати норму про обов'язкову подачу електронних декларацій активістами неурядових антикорупційних організацій.

Нагадаємо, у березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларацій. Проте під час розгляду у другому читанні у законопроект були внесені суттєві правки.

Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.

Венеціанська комісія рекомендувала Україні скасувати цю норму до 1 квітня 2018 року.

Президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв про необхідність її скасування.

Однак 22 березня Верховна Рада не змогла розглянути законопроекти про відтемрінування або скасування е-декларування для представників антикорупційних громадських організацій.

У зв'язку з цим єврокомісар Йоганнес Ган заявив, що влада не виконала свої зобов'язання, зазначивши, що обов'язкове декларування для громадських активістів "суперечить європейським прагненням України".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Леменова "Марлезонський балет: е-декларування для антикорупціонерів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі