Верховна Рада не змогла розглянути законопроекти про відстрочку заходів фінансового контролю для окремих суб'єктів декларування.
Спікер парламенту Андрій Парубій неодноразово ставив на голосування включення законопроектів №8120 №8120-1 до порядку денного, проте вони не знаходили 226 голосів.
"Я б не був таким наполегливим, якщо б це не був крайній термін. Це крайній термін, коли ми можемо проголосувати", - заявляв спікер.
Напередодні Комітет з питань запобігання та протидії корупції рекомендував Раді схвалити будь-якій з цих законопроектів. Проект №8120 передбачає відстрочку е-декларування на рік, №8120-1 – на три місяці.
Рада також не змогла включити до порядку денного законопроект №6271, який скасовує е-декларування для громадських діячів.
Нагадаємо, в березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларації. Однак під час розгляду у другому читанні законопроект були внесені суттєві правки. Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій.
У липні 2017 року президент Петро Порошенко вніс у Раду законопроекти №6674 і 6675, які замінюють декларації антикорупціонерів на розширену звітність про доходи організацій.
Венеціанська комісія рекомендувала Україні до 1 квітня скасувати обов'язкове електронне декларування для представників антикорупційних громадських організацій. У Венеціанській комісії також підкреслили, що громадські антикорупційні організації не повинні піддаватися більш суворій фінансовій звітності і не повинні розкривати більш детальну інформацію, ніж інші неприбуткові організації, підприємства чи інші юридичні особи.
Детальніше про законопроекти президента читайте в матеріалі Олександра Леменова "Марлезонський балет: е-декларування для антикорупціонерів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".