Держбюджет-2017: держава намагається перекласти "комунальне ярмо" на місцеві громади

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Держбюджет-2017: держава намагається перекласти Уряд виділив на охорону здоров'я всього 2,7% ВВП © Нацбанк України/Facebook
Наступного року вони повинні знайти майже 4 млрд грн, щоб оплатити закладам охорони здоров'я і освіти рахунки за комунальні послуги та енергоносії.

Судячи з проекту державного бюджету на наступний рік, держава намагається перекласти "комунальне ярмо" на місцеві громади - наступного року вони повинні знайти майже 4 млрд грн, щоб оплатити закладам охорони здоров'я і освіти рахунки за комунальні послуги та енергоносії.

Про це пише у своїй статті для ZN.UA Ольга Скрипник.

На думку заступника голови комітету охорони здоров'я ВРУ Олега Мусія, ситуація буде загострюватися ще й через те, що місцеві бюджети не мають достатньо коштів, аби оплачувати медичним закладам комунальні послуги.

Читайте також: Медицина в донбаській глибинці

"Керівництво МОЗ зовсім не відстоює інтереси охорони здоров'я. В.о.міністра Супрун переконана, що завдяки субвенції місцевим бюджетам регіони зможуть закупити більше ліків та збільшити фонд оплати праці. Яким чином, коли субвенція становить близько 2,5 млрд грн, а на комунальні та інші обов'язкові платежі потрібно додатково знайти понад 4 млрд грн?" - зазначає Мусій.

Також він застерігає від можливості краху усієї системи охорони здоров'я.

"Уперше за останні роки уряд виділив на охорону здоров'я всього 2,7% ВВП. Згідно з рекомендаціями ВООЗ та ЄС, фінансування медицини має становити не менше 5% ВПП. Особливо це важливо для тих країн, де проводяться реформи . Якщо показник буде меншим від 3% ВВП, це призведе до руйнування системи охорони здоров'я. Щоб галузь нормально діяла і мала перспективи для оновлення і розвитку, фінансування має бути в межах 140-150 млрд грн", - каже Мусій.

У 2017 році загальний обсяг видатків для Міністерства охорони здоров'я становитиме 62 млрд грн.

Нагадаємо, раніше виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на презентації змін системи охорони здоров'я в регіонах заявила, що повноваження регулювання фінансових питань у сфері охорони здоров'я будуть передані місцевій владі.

Детальніше про нинішню ситуацію із державною медициною читайте у статті Ольги Скрипник "Бюджет-2017 - медицина за бортом" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі