Фінансування охорони здоров'я в Україні передадуть місцевій владі

Поділитися
Фінансування охорони здоров'я в Україні передадуть місцевій владі У Моз готують реформу вже з наступного року © kievcity.gov.ua
Держава планує створити пакет медичної допомоги, доступний кожному громадянину, незалежно від місця проживання, роботи і соціального статусу.

Повноваження регулювання фінансових питань у сфері охорони здоров'я будуть передані місцевій владі, заявила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на презентації змін системи охорони здоров'я в регіонах.

У МОЗ зазначають, що на місцевому рівні громадськість відповідальна і може впливати на ухвалення рішень про розподіл громадських коштів через тиск на обраних нею депутатів.

Реформа охорони здоров'я передбачає перехід на систему фінансування, в якій "гроші йдуть за пацієнтом". "Таким чином, пацієнт зможе вибрати лікаря, підписати з ним договір і отримати послуги, в незалежності від місця прописки", - зазначила Супрун.

Як відзначили в прес-службі МОЗ, мета реформи, розпочатою командою Супрун – створення системи універсального доступу, тобто гарантованого державою пакету медичної допомоги, доступної кожному громадянину, незалежно від місця проживання, роботи і соціального статусу.

За словами Супрун, для цього необхідно реформувати первинна і вторинна ланка медичної допомоги, а також підвищити рівень кваліфікації фахівців і перейти до національної системи медичного страхування.

У вересні заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк заявив, що система державного медичного страхування має запрацювати в Україні до 2017 року.

Як писало DT.UA існування обов'язкового медичного страхування давно передбачено на рівні законодавства, але до цих пір не зроблені якісь кроки для його практичного впровадження. Відсутність диверсифікації публічних джерел фінансування є головною причиною хронічного недофінансування сфери охорони здоров'я. У багатьох країнах Європи за допомогою програм обов'язкового медичного страхування фінансується більше половини всіх витрат на охорону здоров'я: у Німеччині, Франції, Нідерландах, Чехії, Хорватії - близько трьох четвертих, в Бельгії, Естонії, Румунії - близько двох третіх, в Литві, Угорщині, Польщі - 55-60%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі