Держава не забезпечила необхідними засобами протиепідемічного призначення місця проведення пробного ЗНО – директорка пункту тестування

Поділитися
Як зазначає Чернилевська, термоскринінгу під час проведення тестування не буде, оскільки термометри відсутні.

Для 280 учасників пробного ЗНО та 49 працівників державою було передбачено лише 34 маски, два санітайзери (на 18 аудиторій), п'ять пляшок рідкого мила та п'ять паперових рушників (на дев'ять санвузлів), одна пляшка засобу для дезінфекції підлоги та одну упаковку пакетів для сміття. Про це написала директорка столичної гімназії, де розташований один з найбільших пунктів тестування ЗНО Ірина Чернілевська у Facebook.

"Хочу розказати ПРАВДУ про забезпечення безпечних умов для проведення ЗНО-2020. Сьогодні як відповідальна за пункт ЗНО отримала обіцяні т.в.о. Міністра освіти Л. Мандзій засоби для проведення пробного ЗНО 17 червня. Для 280 учасників і 49 працівників – 34 маски, рукавичок для персоналу – 0. Санітайзерів -2 на 18 аудиторій, рідкого мила на 9 санвузлів – 5, паперових рушників -5 (на 9 санвузлів)…пакет для сміття – 1, пляшка для дезінфекції підлоги -1…. Але це ще не все…", - написала вона.

За її словами, термоскринінгу під час проведення тестування не буде, оскільки термометри відсутні.

"На відстані 1,5 метри звіряйте документи учасників, які ЗНІМАЮТЬ маску…а чергові ( з диво-зором) читають малюпусенькі літери паспорту…І це ще не дно…Старший інструктор читає типову промову БЕЗ МАСКИ…а під час ЗНО з англійської мови та інших іноземних мов ВІКНА ЗАКРИТІ…При цих всіх фактах НЕ ВІРЮ, що безпека є пріоритетом…", - переконана Чернілевська.

Читайте також: ЗНО для випускників столичних шкіл все ж відбудеться — МОН

Раніше Ірина Чернілевська, розказала ZN.UA про проблему залучення персоналу до проведення ЗНО в умовах карантину: " У нас є банк даних вчителів, які ще в лютому зголосилися піти на пробне ЗНО інструкторами, черговими і відповідальними особами. Але зараз все змінилося, і по моїй школі 20% з тих, чиї дані є в банку, відмовляються брати участь у ЗНО у червні-липні, бо бояться ризикувати здоров'ям. Чи знайдемо інших? У нас вчителі не стоять в чергу на ЗНО – напруга і відповідальність велика, а гроші смішні. Зараз усі говорять про захист медиків, і це правильно. А хто захистить вчителів? Які гарантії дасть нам держава? Відповідальний за пункт ЗНО заходить в кожну аудиторію і обходить усіх учасників, звіряючи правильність розсадки. Це 1200 -1500 учасників тестування плюс вчителі. Вважаю, ризик дуже високий".

Детальніше про те, яким чином держава організує проведення ЗНО й наскільки безпечним воно буде для його учасників, читайте в статті Оксани Онищенко "Чи вистачить нам здорового глузду, щоб провести безпечне ЗНО?" на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі