Народний депутат від "Слуги народу" Євгеній Брагар запропонував "нетривіальне" вирішення проблеми заборгованості українців за комунальні послуги. Замість комплексного вирішення проблеми, він запропонував громадянам, що мають домашніх тварин, продати їх і "спокійно сплатити".
В українців пропозиція депутата викликала жваву дискусію, у соцмережах запустили флешмоб "Бро не продається". Редакція DT.UA зібрала та хоче поділитися із читачами найкращими мемами користувачів соціальних мереж.
Нагадаємо, Брагар був гостем політичного ток-шоу на каналі "112 Україна". У студію зателефонувала жінка, яка представилася пенсіонеркою з Кіровоградської області. Вона запитала у депутатів Євгенія Брагара й Олександра Качинського (ОПЗЖ), як їй прожити на пенсію у 2000 гривень і такими високими цінами на комунальні послуги.
На це Брагар відповів: "Якщо елітної породи (собака - ред.) у дворі, то вона може її продати… у будь-який момент і спокійно сплатити".
За словами депутата, він особисто стикався із ситуацією, коли люди з кількома квартирами хотіли оформити субсидію, пише "Громадське".
"Ми не знаємо, яка ситуація у додзвонювача", - додав народний депутат і наголосив, що дивними є випадки, коли люди без прибутків можуть мати кілька машин і оформлювати субсидію.
У "НАК "Нафтогаз Україна" нагадали, що родини, які витрачають на комуналку більше, ніж 15-20% сімейного доходу, мають право на державну субсидію. Тож їм зовсім на обов'язково продавати друга.
"В держбюджеті цього року передбачено близько 50 млрд грн живих грошей на часткову оплату платіжок для родин, яким складно оплачувати повну ціну… Продавати собак, котів, хом'яків, черепах та інших друзів не треба. Треба звертатися по грошову допомогу, на яку ви маєте право за законом", - зазначили у "Нафтогазі".
Своєю чергою сам Брагар оприлюднив на своїй сторінці в Facebook звернення, в якому вибачився за скандальний етер і зазначив, що "є новою особою в політиці та ще не навчився відповідати на чутливі питання".
"Хочу наголосити, що не мав на меті когось образити, лише хотів звернути увагу на випадки несправедливості, коли люди, які не потребують допомоги, користуються субсидіями, приховуючи маєтки і свій розкішний спосіб життя", - додав Брагар.
Як пише у своїй статті для DT.UA Андрій Ревенко, з 2014 року витрати населення на оплату житла і комунальних послуг зросли настільки стрімкими темпами, що вдвічі перевищили показники зростання загального індексу споживчих цін. Особливо збільшилися ціни на природний газ. А з 2020 року слід очікувати нового підвищення тарифів на ЖКП.
"З наступного опалювального сезону 2020–2021 рр. поріг для одержання субсидій буде піднято з нинішніх 15% до 20. Це неминуче призведе до істотного скорочення кількості їх одержувачів", - пише Ревенко.
Докладніше про зростання комунальних тарифів читайте в матеріалі Андрія Ревенка "Як ми живемо: наші житлово-комунальні платіжки".