Російська Федерація переслідує 93 кримських татар з політичних мотивів.
Про це повідомляє уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова в Telegram-каналі.
"Україна вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар і відзначає День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 77 років тому, як і сьогодні, весняну красу затьмарювала війна. Але кримських татар чекало ще одне випробування - на світанку в їх будинку прийшли люди зі зброєю, загнали в товарні вагони та вивезли в Сибір і Середню Азію", - зазначила вона.
Протягом трьох днів радянська влада депортувала з півострова майже 200 тисяч кримських татар. Біда повторилася у 2014-му.
В результаті окупації півострова РФ багато кримських татар змушені залишати свою землю.
"93 кримських татар переслідують в РФ з політичних мотивів. З них 78 відбувають незаконне покарання на території РФ, а 15 - позбавлені права на свободу пересування, оскільки знаходяться в тимчасово окупованому Криму під адміністративним наглядом", - повідомила омбудсмен.
Раніше повідомлялося, що Комітет міністрів Ради Європи 11 травня підтримав ініційований Україною документ про ситуацію з правами людини в окупованому Криму.
Документ засуджує російську окупацію півострова, що є порушенням норм міжнародного права і принципи Ради Європи, а також констатує істотне порушення державою-окупантом прав людини в Криму.
Також згідно з даними кримськотатарського ресурсному центру, за останні чотири роки в окупованому РФ Криму зафіксовано близько 5 тисяч порушень прав людини. Найчастіше порушувалося право на справедливий суд, розповіла менеджер КРЦ Людмила Коротких.
Коротких зазначила, що за вказаний період найбільше порушувалося право на справедливий суд. Таких випадків 40%. Ще по 15% порушень припадають на затримання і допити, а 13% - на арешти. Крім того, 7% порушень стосуються права на здоров'я. Також по 5% порушень пов'язано з незаконним етапуванням і обшуками.
Своєю чергою голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескандер Бариєва, факти порушень прав людини на території окупованого півострова правозахисники фіксують і в 2021 році.