У Раді Європи підтримали запропонований Україною документ про порушення прав людини в окупованому Криму

Поділитися
У Раді Європи підтримали запропонований Україною документ про порушення прав людини в окупованому Криму Росія систематично і грубо порушує права людини на окупованому півострові © Скріншот Youtube
Росію в черговий раз закликали звільнити в'язнів і скасувати заборону Меджлісу.

Комітет міністрів Ради Європи 11 травня підтримав ініційований Україною документ про ситуацію з правами людини в окупованому Криму.

Документ засуджує російську окупацію півострова, що є порушенням норм міжнародного права і принципи Ради Європи, а також констатує суттєве порушення державою-окупантом прав людини в Криму.

«МЗС України вітає прийняття Комітетом міністрів Ради Європи... рішення «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». Комітет міністрів Ради Європи вкотре підтвердив незмінність позиції щодо підтримки незалежності та суверенітету нашої держави і закликав Російську Федерацію відновити територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах. Ухвалення рішення підтвердило, що питання Криму і в подальшому  перебуватиме в центрі підвищеної уваги Комітету міністрів - головного керівного органу цієї організації», - йдеться в в заяві, поширеній Міністерством закордонних справ України.

Серед іншого у рішенні міститься черговий заклик звільнити всіх незаконно утримуваних українських громадян, а також скасувати незаконну заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Комітет міністрів звернувся до комісара Ради Європи з прав людини із закликом здійснювати на постійній основі моніторинг ситуації на півострові. Генеральний секретар Ради Європи, згідно з рішенням, має як мінімум раз на рік надавати Комітету міністрів доповідь про ситуацію на окупованому півострові.

«У цьому контексті принципової залишається позиція щодо надання Росією повного і безперешкодного доступу до території окупованого Криму правозахисним механізмам Ради Європи для здійснення ними моніторингової діяльності відповідно до норм міжнародного права і поваги до суверенітету і територіальної цілісності нашої держави з належним урахуванням українського законодавства і статусу Криму як тимчасово окупованої території України», - відзначили в МЗС.

У відомстві нагадали, що це рішення стало вже другим комплексним документом Комітету міністрів Ради Європи, присвяченим виключно проблемі окупованого Криму.

«Документ посилює політику міжнародного співтовариства щодо невизнання спроби анексії Криму і сприятиме... реалізації української ініціативи зі створення Кримської платформи, а в перспективі - деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Україна вдячна країнам, які підтримали рішення, що стало істотним внеском Ради Європи в забезпечення демократичної безпеки і стабільності на європейському континенті», - резюмували в Міністерстві закордонних справ.

Саміт «Кримської платформи» відбудеться в Києві 23 серпня і буде приурочений до 30-ї річниці проголошення Незалежності України.

«Кримська платформа» працюватиме на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.

Про свою підтримку концепції «Кримської платформи» вже заявили посли Великої Британії, США, Туреччини та інших країн.

Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію Криму, серед завдань платформи є також протидія загрозам РФ у Чорному й Азовському морях.

Детальніше про мету «Кримської платформи» і про те, як вона співвідноситься зі Стратегією з деокупації і реінтеграції Криму, читайте в статті Еміне Джапаровою «Локомотив деокупації Криму».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі