День Володимира: традиції свята

Поділитися
День Володимира: традиції свята Свято присвячений князю Володимиру, який хрестив Київську Русь © Вікіпедія
Свято присвячене пам'яті великого київського князя.

У вівторок, 28 липня, в Україні відзначають День Володимира, присвячений великому київському князю. Князь шанується церквою як святий рівноапостольний, оскільки саме він хрестив Київську Русь, повідомляє «УНИАН».

Ім'я Володимир означає «володіє миром». Іменини Володимира відзначають кілька разів у році: 1 лютого   священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, 4 червня - мученика Іоанна-Володимира, князя Сербського, 28 липня рівноапостольного великого князя Володимира (у Святому Хрещенні Василь), 29  серпня - мученика ієрея Володимира і його брата Бориса, 17  жовтня — благовірного князя Володимира Ярославича Новгородського.

Хто такий Володимир Великий

Князь Володимир був онуком княгині Ольги, яка першою з правителів Київської Русі прийняла християнську віру. У 987 році він захопив Херсонес, який тоді належав Візантії,  і зажадав у візантійських співправителів Костянтина і Василя руки їхньої сестри, царівни Анни. Згоду на шлюб він отримав за умови, що прийме християнство.

Згідно з переказами, перед весіллям Володимир раптово осліп. Анна вмовила його прийняти християнство якомога швидше. Хрестившись, князь справді знову отримав здатність бачити і вигукнув: «Тепер я побачив Бога Істинного!».  Це диво вразило дружинників князя, багато хто з яких також прийняли християнство.

Помер Володимир 15 липня 1015 року в селі Берестові під Києвом, а поховали його у світлиці в Десятинній церкви при величезній кількості присутніх. Вшановувати пам'ять святого Володимира почали вже в XI столітті, однак тільки в XIII столітті відбувається загальноцерковна канонізація та зарахування князя до лику святих.

Традиції свята Дня Володимира

У цей день прийнято вітати всіх чоловіків, які носять ім'я Володимир.

Крім того, прийнято молитися іконі святого Володимира. Перед іконою особливо моляться люди зі слабким зором або важкохворі. Вважається, що князь був дуже хворим і осліп, але після хрещення переміг недуги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі